Сорок собак жінка утримувала серед мотлоху та у власних фекаліях заради розведення та заробітку

Тваринам загрожувала смерть. Власники від них відмовились, ветеринари подали кримінальну скаргу • Ціла стаття надрукована в газеті ЯСНО •

Тридцять вісім нещасних ретриверів, врятованих із домашнього розплідника, вже оздоровлюються під тимчасовим доглядом у притулках. Ветеринарні інспектори подали кримінальну скаргу на власниць Яну Томкову та її дочку. Побачивши, як виглядають собаки і в чому вони живуть, вони заявили, що на кону їхнє життя, пише  газета ЯСНО.

Купи свіжий номер газети ЯСНО зараз!

Ветеринари спостерігають за собаками вже досить давно. Під час перевірки у вересні вони виявили низку серйозних порушень Закону «Про захист тварин від жорстокого поводження». Умови розведення та пов’язаний з ними стан собак значно погіршились порівняно з попередніми інспекціями. Господарі не доклали зусиль, щоб це виправити. Випадок  трапився у Чехії, про нього написала газета «Блєск».

Під час вересневої перевірки жінки взагалі не пускали ветеринарів до свого будинку. Вони показали їм лише сім собак.

Переважна більшість із них виглядали погано, не їли, деякі, очевидно, потребували лікування у приватного ветеринара, якого заводчиці не змогли їм забезпечити. Їжі, яку вони давали тваринам, було недостатньо. Собаки були забруднені, на їхній шерсті були власні екскременти. Під час обстеження вони були лякливими, несоціалізованими та мали ознаки стресової поведінки.

Всюди було сміття з безліччю гострих країв, які могли поранити тварин. Крім того, у будинку гинули собаки.

«Заводчиця не змогла пояснити нещодавню смерть і поранення двох собак», – розповів інспектор Петр Маєр.

Ветеринарам було ясно, що господарі тримають інших собак замкненими в будинку. Але вони відмовились їх показувати, а інспекторів не пустили. Тому ті запропонували взяти собак на альтернативний догляд. За їхніми словами, існувала реальна загроза, що тварини можуть загинути. Також жінкам пропонували припинити розведення собак.

Яна Томкова та її дочка зв’язалися з представниками асоціації «Найвідданіший друг собаки» та добровільно передали 38 гібридів ретріверів.

«Вони попросили нас розмістити кількох собак. Ми не знали, скільки їх буде», – сказала Крістіна Вурстова, представник асоціації «Пес», зазначивши, що на першому етапі вони забрали п’ятьох переляканих, дуже занедбаних собак. Але врешті-решт вдалося забрати й інших. Дивно, але господарки і самі не знали, скільки точно у них собак • Ціла стаття надрукована в газеті ЯСНО  • Більше ексклюзивних новин читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекси 76076, 76300 • ЯСНО – газета #1 для життя! ЗакарпатПост