У крихітних клітках на фермах кури не можуть навіть випрямитись

Чи задумувались ви, у яких умовах утримують курей на великих потужних підприємствах? При тому що в нас їх вирощують масово, адже Україна входить до ТОП-5 основних експортерів курятини у Європу. Основними ринками збуту для української курятини є Саудівська Аравія, Нідерланди і Словаччина. Ми продаємо куряче м’ясо навіть такому гіганту, як Китай!і • Ціла стаття надрукована в газеті ЯСНО •

При цьому мало хто знає, як курям жилося на фермі, за яких вмов вони померли. В Україні про таке мовчать, а от сусіди-чехи оприлюднили відео, яке викликало скандал у всій державі, пише  газета ЯСНО.

Купи свіжий номер газети ЯСНО зараз!

Шокуючі кадри опублікувала у Інтернеті організація «Захисники тварин». На відео видно, як на фермі у Пардубіцькому краї тісняться у клітках бідні общипані кури, багато з них ходить по тілах інших птахів. Між ними точиться вічна боротьба за життєвий простір. І так щодня. Їх нещадно експлуатують господарі, у крихітних клітках немає навіть підлоги. Птахи ходять по металевих проводах. Вони не мають змоги навіть випрямитись і витягнути шиї.

«Це унікальне відео правдиво показує, що робиться на фермах. Кури занедбані, агресивні і за місце буквально кидаються на інших. Такого поводження з тваринами точно не має бути у XXI столітті», – написала про цей випадок місцева газета «Блеск».

«Страждання курей стали великою проблемою для всієї країни. Кури зачинені у маленьких клітках, де вони не можуть навіть розправити крила, не кажучи вже про те, щоб спарюватися, бігати або літати. Супермаркети вже зобов’язалися припинити продаж яєць з цього виду фермерства. Тепер залишається тільки переконати політиків дослухатися до думки громадськості та підтримати пропозицію про повну заборону розведення на фермах курей-несучок», – зазначив голова асоціації птахівництва Чеської республіки  Марек Воршилка.

 Скандал закінчився тим, що у Чехії депутати прийняли поправку до Закону про добробут тварин, яка призведе до повної заборони курей-несучок з 2027 року. Парламентарі критично відреагували на невдоволення людей після перегляду цього відео, адже, за опитуванням, три чверті чехів  висловилися за заборону курників.

На жаль, в Україні те, як живеться нещасним курям на фермах, покупцям курятини та яєць  невідомо, та й навряд чи думка людей спонукала б депутатів щось змінити у законах і заборонити в державі нещадну експлуатацію птиці • Ціла стаття надрукована в газеті ЯСНО  • Більше ексклюзивних новин читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекси 76076, 76300 • ЯСНО – газета #1 для життя! ЗакарпатПост