Автор ролика з погрозами угорцям Закарпаття – іноземець, який покинув країну в день опублікування, – Клименко

Очільник Нацполу Ігор Клименко розповів про нові погрози угорцям Закарпаття та пов’язав їх із роликом, де нібито український активіст на тлі дорожнього знаку “Берегово” та прапору “Правого Сектору” погрожує меншині

Про це заявив глава Нацполіції Ігор Клименко, передає Еспресо.TV.

За словами силовика, 4 грудня в Закарпатській області на електронні адреси громадських організацій угорців почали масово надходити листи з вимогою терміново покинути територію України. В листах зазначалося, що в іншому разі на них чекатиме фізична розправа. 

За фактом погроз слідчі поліції Закарпаття розпочали два кримінальні провадження за ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) та ч. 2 ст. 129 (Погроза вбивством) Кримінального кодексу Україну. Винним особам загрожує до 5-ти років позбавлення волі. 

Клименко нагадав, що за декілька днів до цього в Інтернеті з’явилося відео, на якому невідома особа у балаклаві та військовій формі погрожувала громадянам України угорського походження фізичною розправою. Поліцейські встановили особу, котра ймовірно причетна до цього злочину.  

“Нам достеменно відомо, що це громадянин сусідньої держави. Ми відслідкували, що на території Західної України він перебував виключно в період запису ролика, а в день опублікування відео покинув межі України. І ще цікавий факт, який вдалося встановити поліцейським: вперше провокативне відео, на якому нібито український активіст погрожує представникам угорської національної меншини, з’явилося на Ютуб-каналі блогерки із Сербії. А після того, як ролик поширився в Україні, вона його видалила”, – зазначив Ігор Клименко.

Голова Національної поліції України підкреслив, що отримані 4 грудня електронні листи та провокативне відео, розміщене декілька днів тому, є ланками одного ланцюжка. І не виключено, що в цій історії є іноземний “слід”.

 ЗакарпатПост