На кордоні з Угорщиною затримали ще одного іноземного дипломата. ВІДЕО ЗАТРИМАННЯ

Реалізуючи інформацію від оперативних співробітників Мукачівського загону в пункті пропуску «Лужанка», що на українсько-угорському кордоні, здійснено поглиблену перевірку мікроавтобуса «SEAT». Автомобілем з України їхав громадянин Угорщини. Іноземець пред’явив прикордонникам дипломатичний паспорт, який не є акредитованим в Україні.

За результатами проведеного огляду автомобіля спільна група з прикордонного наряду, оперативних співробітників Держприкордонслужби, представників ДМС, із залученням представників консульства Угорщини, в багажному відділенні авта виявила цигарки без акцизних марок з позначкою «FOR DUTY FREE ONLY».

Наразі триває підрахунок виявленого товару, після чого буде встановлена їх кількість та вартість, повідомляє пресслужба Мукачівського прикордонного загону. Також з’явилося відео вчорашнього затримання дипломата.

Нагадаємо, що 10.12.20 на митному посту «Лужанка» у «тенета» закарпатських митниківпотрапив черговий дипломат-контарбандист,який намагався незаконно вивезти з України сигарети, вщент забиті у багажномувідсіку автомобіля.

Виїжджаючиз України, 42-річний житель м.Кішварда під час проходження митно-прикордонногоконтролю у «зеленому коридорі» пред’явивдипломатичний паспорт громадянина Угорщини. Усно заперечив про наявністьприхованого товару в автомобілі марки «Seat Alhambra». Та митники,розпитавши дипломата, з’ясували,що він не акредитований на території України, і перебував тут у приватнихсправах.

         Тож,було вирішено перевірити добропорядні наміри угорця перетнутиукраїнсько-угорський кордон, провівши огляд транспортного засобу, який, доречі, не був на дипломатичних номерах. Утім, іноземець навідріз відмовився відпоглибленої перевірки своєї автівки та зажадав представника угорськогоконсульства.

Негаючи часу, митники залучили кінологічну команду. Відтак службовий собака на ім’я Лорд, який на митній службі майже 10років, обійшовши з-заду іномарку, і блискавично показав на наявність убагажному відсіку тютюнових виробів.

Колиприбули на митний пост представники угорського консульства, було відкритобагажник, в якому спритний дипломат під чорною тканиною приховав сигарети. Якпояснили інспектори, у такий спосіб іноземець вдався приховати від митногоконтролю велику кількість тютюнових виробів, які б не були помітні черезтоноване скло автомобіля під чорною тканиною.

Зазначенідії іноземця мають ознаки порушення митних правил за ч.1 статті 483 МитногоКодексу, яка передбачає конфіскацію незаконного товару та автомобіля, а такожнакладення 100% штрафу від вартості предметів правопорушення.

Наразі1150 блоків сигарет без акцизної марки України «Compliment Slim», вартістю майже 460 тис грн таіномарка, що використовувалася для переміщення прихованого товару, орієнтовноюціною 430 тис грн, вилучені на склад митниці. Справу скерують до суду.

ЗакарпатПост