Вакцини будуть дорогі, але більшість українців все одно проти щеплень

Наша держава планує придбати вакцину європейських та американської компаній. Це може бути британська вакцина AstraZeneca, США – Moderna і Pfizer та німецька Biontech, пише газета ЯСНО.

Як повідомив керівник експертної групи міністерства охорони здоров’я України Сергій Литовка, передусім наша держава має намір безкоштовно отримати вакцини для першого етапу вакцинації у рамках Фонду глобального доступу до вакцин COVID-19 COVAX, який до кінця 2021 року хоче забезпечити 180 країн світу двома мільярдами доз вакцин. Таким чином, 20 відсотків населення України отримає щеплення. У першу чергу це будуть медичні працівники, вчителі, правоохоронці та старші люди. Віктор Ляшко прогнозує, що порцію безкоштовних вакцин у межах розподілу COVAX Україна отримає вже у першому півріччі 2021 року. Інші дози планують закуповувати коштом держави. На це у проєкті державного бюджету на 2021 рік уряд заклав 2,6 мільярда гривень. Кількість вакцини, яку зможе купити Україна, залежить від її вартості. Як би там не було, та більшість українців усе одно змушені будуть робити щеплення власним коштом, при цьому ціна деяких вакцин для більшості може стати непосильною…  Хоча… далеко не всі збираються дозволяти  колоти собі будь-які… нехай навіть високоефективні  препарати.

Як свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, більшість наших земляків категорично не хочуть вакцинуватися. Зокрема, всього 47% опитаних сказали, що готові зробити щеплення від коронавірусу,  42% не погодилися б на це, ще 11% поки що не прийняли рішення.

Серед тих, хто не збирається скористатися вакциною, третина не вірить у реальність епідемії коронавірусу та вважає небезпеку перебільшеною. Ще 1/5 частина побоюється, що під виглядом вакцини їм можуть вколоти щось інше. 17% виступають проти щеплень загалом, 13% розраховують на своє добре здоров’я, 11% бояться, що можуть заразитися коронавірусом через щеплення, 8% переконані, що вже перехворіли і в них є антитіла • Найцікавіші новини читай у газеті ЯСНО Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекси 76076, 76300 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост