Нарешті керівник ужгородського водоканалу прокоментував причини збільшення ціни за воду

На понад 14% збільшиться тариф на воду для ужгородців з 1 січня. Про це Суспільному повідомив директор міського Водоканалу Станіслав Карташов.

Нагадаємо, кубометр води з нового року коштуватиме 38 гривень 84 копійки: це загальна сума за водопостачання та водовідведення. Перші квитанції з новими розрахунками споживачі отримають на початку лютого. Ціну збільшили згідно з постановою Нацкомісії з питань регулювання ринку комунальних послуг. Станіслав Карташов каже: на це є кілька причин.

“Це підвищення мінімальної заробітної плати. Це є приріст вартості електричної енергії, в тому числі, і розподіл постачання, і деякі інші складові, які не значно вплинули. Прошу абонентів Ужгородського Водоканалу розрахуватися за показниками поточного року в цінах поточного року, тому що ті суми, які переходитимуть на 2021-й рік, частково йтимуть за новим тарифом, оскільки ми не маємо фактичного показника споживання на кінець 2020-го року”, — зазначив директор водоканалу.

За словами Карташова, ужгородці боргують міському Водоканалу понад 50 млн гривень. Це — фізичні особи. Не сплачують за послуги 10% від загальної кількості споживачів. Ужгородський Водоканал наразі в десятці комунальних підприємств України, де найбільша ціна для населення. Директор установи пов’язує це з технологією обробки води, зокрема, з очищенням її з річки Уж, та подачею жителям міста.

ЗакарпатПост