В Україні хочуть заборонити продаж та використання феєрверків та петард – петиція

Петицію зареєстрували на сайті Президента 4 січня 2021 року. Її автором є Ксенія Треняк. Наразі вона зібрала більше 500 із 25000 необхідних голосів.

Текст цитуємо без змін:

Ми часто стикаємося з тим, що на свята ми знаходимося під обстрілом. Обстрiлом не бомб і гранат (виняток становить зона АТО). А піротехнічними обстрілами, які знаходяться в широкому доступі. Використання піротехнічних засобів регулюється постановою 3 серпня 2011 року № 839, але не виконується, не перевіряється і не регулюється органами захисту населення. Щомісяця від вибухів феєрверків, петард, хлопавок та інших піротехнічних засобів страждає безліч людей і тварин. Щороку, в новорічну ніч соціальні мережі рясніють повідомленнями про те, що люди і тварини страждають від використання феєрверків, петард, хлопавок та інших піротехнічних засобів: – люди похилого віку – люди які служили в зоні АТО і брали участь в інших бойових діях – ннайменші члени спільноти – люди, які тільки прийшли в цей світ – А також беззахисні тварини, які не можуть закрити вуха, або сховатися там де не чути звуків пострілів і вибухів. Шкода, що завдають піротехнічні засоби, величезна. Людям, які пройшли АТО, звуки вибухів нагадують війну і це завдає колосальну шкоду психологічному здоров’ю. Людям похилого віку з величезним багажем хвороб – це завдає шкоди фізичному здоров’ю. Для молодих мам і їх маляток – це і фізичне насильство і знущання над здоров’ям. Для тварин – це величезний стрес, жах та їх вбивство. Щорічно ветеринарні клініки вивішують статистику звернень громадян з ії домашніми улюбленцями, які постарадалі після почутого вибухів. Огромн кількість тварин гине, як наприклад, в цьому році в Римі – після феєрверку йшов дощ з мертвих птахів. Україна не є винятком. Варто лише почитати форуми – скільки втекло або померло домашніх улюбленців, внаслідок використання фейерверків та петард. Наше співтовариство цінно тільки тоді, коли ми цінуємо інші життя – як великі так і найменші. У зв’язку з цим, прошу розглянути і прийняти петицію на заборону використання вищезазначених піротехнічних засобів та їх продаж громадянам України. Цією петицією прошу розглянути і прийняти ряд законопроектів про заборону продажу та використання піротехнічних засобів.

1. Заборонити продаж і використання таких піротехнічних пристроїв як: салюти, феєрверки; хлопавки; петарди; вертушок; холодні фонтани; фаєри; ракети; стробоскопи; мінномети; установки Балет, Катюша, Дракон, Римські свічки; вулкани; пневмохлопушкі і інші.

2. Заборонити продаж і використання піротехнічних пристроїв, які перевищують норму шуму в 70 Дцб, встановлену статей 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення».

3. Ввести уголовну відповідальнність за незаконний продаж піротехнічних засобів, які можуть нанести шкоду життю людей та тварин, та їх здоров’ю – як фізичному так і психологічному.

4. Ввести великі штрафи за незаконне використання феєрверків, петард та інших піротехнічних засобів, які можуть нести шкоду життю людей та тварин, та їх здоров’ю – як фізичному так і психологічному.

5. У великі свята патрулювати національною поліцією стадіони, сквери та парки на випадок використання піротехнічних засобів.

Підписати її можна тут.

ЗакарпатПост