Як нині в Мукачеві у центрі міста з бетлегемами колядували

20 учасників циркової студії з будинку культури Мукачева показали вертепне дійство у центрі міста. Колядують вони понад 10 років поспіль, — розповів викладач студії Степан Гуранич.

Роль головного ангела у вертепному дійстві виконала Мадіна Гончар. “Я виганяю чорта з бетлегема, він хотів напасти на Ісусика, але я його вигнала”, — розповіла у коментарі Суспільному дівчина, повідомляє Суспільне.

Четвертий рік поспіль колядує з вертепом Ангеліна Магурська. “Я виконувала роль баби, також у мене був дідо. Ми з ним колядували в кожній хаті. Ці колядки передають радість людям. Хочемо донести радість в кожен дім, і кожне серце”, — каже дівчина.

За словами викладача Степана Гуранича, на Закарпатті одним із елементів відзначення Різдва є привітання бетлегемів — колядників. “У нас є і вертеп, у нас є і ангели, є пастирі, тобто це ціле дійство театральне. Співають різні колядки, співають різні молитовні колядочки. Таку радість приносимо”, — розповів Степан Гуранич.

Мешканка Мукачева Ольга Головко подивитися на вертепне дійство прийшла з двома онучками. “Я своїх дітей навчила, і вони тепер своїх внуків вчать, і свої традиції передають, де б вони не були, і це дуже приємно, тому що традиції, які нам заклали наші батьки, їх треба продовжувати”.

Учасники вертепного дійства, співаючи колядки, пройшли центральними вулицями Мукачева.

ЗакарпатПост

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *