Вчителька зайшла провідати учня, чию маму поклали в лікарню. Цей візит вона не може забути вже 20 років

Переказуємо історію однієї вчительки, яка змусила нас заніміти.


Була я класним керівником в 1990-х в дев’ятому класі. У учня з неблагополучної сім’ї (мати випивала) мати поклали в лікарню, пише allok.

Залишилися вони удвох з братом в будинку, до них заходила бабуся (з їх слів) яка готувала і допомагала. Ну, відправили мене до них подивитися, як вони справляються.

Загалом, за тиждень сказала їм, мовляв, чекайте мене в гості. Хлопці трохи розгубилися і були спантеличені. Настав той самий день, приходжу я до них додому. Мені потрібно було просто глянути, чи чисто, тепло і чи є їжа, на дві хвилини зайти, по суті.

Заходжу, стоять ці двоє хлопчаків, перелякані, але посміхаються, в квартирі дикий срач, брудно, пил всюди, посуд немитий. Молодший (сьомий клас) підходить, пропонує пальто зняти, а старший веде в кімнату далі. Заходжу: стоїть стіл посеред кімнати, на столі банка шпротів відкрита, хліб, нарізаний великими шматками, три склянки і коробка дешевого вина.

Я здивувалася:
– Це що таке? Ви випиваєте, чи що ?! – Неееет, це ми вас чекаємо. Ви ж сказали, «в гості» прийдете. Ось ми і накрили …

Виявилося, діти банально не зрозуміли, що означає «зайти в гості». Для них це – бухнуть і закусити. Нічого іншого вони просто не бачили. 

Ось і здивувалися спочатку, що вчитель до них випивати йде, але не розгубилися.

Вино ми вилили, будинок весь день разом відмивали, а ввечері сіли чай пити, як в гостях, правда, зі шпротами… 

ЗакарпатПост