В Ужгороді за тиждень через ожеледицю травмувалися більше 20 людей. Поради юриста, що робити. ВІДЕО

21 людина звернулася за останній тиждень до травмпункту Ужгородської міської лікарні через травмування під час ожеледиці. Про це сьогодні Суспільному повідомив старший ординатор травмпункту Анатолій Дідківський. У міськраді кажуть: дороги й тротуари посипають, використали із запасів 45% протиожеледної суміші.

Анатолій Дідківський працює в травмпункті Ужгородської міськлікарні. За останні 7 днів, каже, до медзакладу зверталися пацієнти через травмування на дорогах міста. Однак цього року їх удвічі менше, ніж за такий самий період минулого.

“Найчастіше — це гомілково-ступневий суглоб і променево-зап’ясний суглоб. Забої, розтягнення, переломи. Буває різне. Нема градації за віком. Це від дітей до людей похилого віку”, — сказав лікар.

Ужгородці про підсипку вулиць і тротуарів міста протиожеледною сумішшю розповідають різне. Ужгородець Олег каже: “Підсипані. Швидше навіть почищені. Взимку важкувато ходити, але нічого”.

“Хотілося би, аби краще були посипані, — сказала Віра. — Але знаєте, що зима є зима. Для того є й зима”. Юрій сказав: усе залежить, яке в людини взуття: “Залежить від того, яке у вас взуття. Зараз щось не помічається, що підсипані. І так є лід”.

На підготовку Ужгорода до зими, підсипку вулиць і тротуарів, каже начальниця управління житлово-комунального господарства, є 500 кубометрів солі та піску.

“Вулиці підсипають комбіновані дорожні машини, — сказала Олександра Турянчик. — Круті підйоми вручну підсипають. Тротуари обслуговують підрядні організації. Двірники виходять на лінію о 6-й ранку і підсипають. У випадку наявності снігу протягом дня, на другу зміну викликаються теж двірники і тоді вони здійснюють повторне підсипання. За кошти місцевого бюджету обслуговуються тільки магістральні вулиці міста та основні площі”, – повідомляє Суспільне Закарпаття

Олександра Турянчик сказала: очищення від льоду та снігу біля багатоповерхівок — за управлінськими компаніями, які обслуговують ці будинки. А ділянки поблизу приватних секторів мають прибирати власники. Якщо ви травмувалися на вулиці через ожеледицю і потребуєте медичної допомоги, юрист Василь Попович радить також викликати на місце і поліцію, щоб скласти про дорожню ситуацію відповідний акт, зафіксувавши падіння.

“По-друге, звернутися до найближчого відділення медустанови. Отримати констатуючу довідку про стан здоров’я. Третє — це провести лікування. Якщо це в стаціонарі, то мати виписку. Якщо амбулаторно — також мати довідку після завершення. Обов’язково мати всі чеки і накладні про те, що відбулося таке травмування і витрачені кошти на лікування. Також обов’язково треба мати рецепти лікарські. Ну і після цього зробити інформаційний запит до Ужгородської міської ради, що хто саме на ділянці є відповідальний за її забезпечення”.

Також травмовані можуть звернутися з усіма довідками до муніципальної варти і далі до суду. Травматолог Анатолій Дідківський каже: щоб відновитися після травми через ожеледицю, в середньому потрібно три тижні, однак краще попередити падіння.

“Щоб мінімізувати, особливо це стосується людей похилого віку, старатися краще не виходити в такий період на вулицю. Якщо хтось є, то хай допоможе принести продукти і так далі. Але якщо вже є необхідність вийти, потрібне зручне взуття з хорошою підошвою, гарними протекторами, щоб вони менше ковзали. Пересуватися треба маленькими кроками на напівзігнутих колінах”, — розповів лікар.

ЗакарпатПост