У Львові врятували трирічну дівчинку з рідкісним захворюванням

У Львівській обласній дитячій лікарні «Охматдит» хірурги провели складну операцію дівчинці, в якої була вроджена вада діафрагми: більша частина кишківника перебувала у грудній клітці. Про це повідомляє пресслужба «Охматдиту» у соцмережі, пише газета ЯСНО.

«У дівчинки виявили ваду розвитку правого куполу діафрагми. Ця ситуація небезпечна тим, що у будь-який момент могло відбутись защемлення кишківника, а це, у свою чергу, часто призводить до гострої кишкової непрохідності. Тому маленька пацієнтка потребувала невідкладної операції», – пояснив керівник Центру малоінвазивної хірургії «Охматдиту» Андрій Дворакевич.

Як зазначили лікарі, до 3 років це була здорова дитина. У березні минулого року вона з мамою прийшла на планове УЗД і там лікар запідозрив ваду розвитку правого куполу діафрагми. Це така вроджена вада, яка проявляється відразу після народження. Але Катруся жила з нею і батьки навіть не підозрювали, що значна частина кишківника дитини знаходиться у правій частині грудної клітки, що становило загрозу для життя дитини.

Операцію хірурги провели лапароскопічно: за допомогою ендоскопічних інструментів через невеликі проколи на шкірі живота вивели кишківник у черевну порожнину та ушили дефект діафрагми спеціальними внутрішніми швами. Операція пройшла успішно. Дитина вже вдома. За прогнозами лікарів, у неї все буде добре • Більше історій – у газеті ЯСНО  • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекси 76076, 76300 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост