Сьогодні – Стрітення Господнє. Що треба знати про цей день, молитва до свята

Як свідчить давня традиція, жінка, яка народила дитину, повинна на 40-й день принести його в храм. А якщо до того ж з’явився хлопчик, то ще й приносити жертву у вигляді ягняти або пари голубів.

Про це повідомляє Вести-ua.

Тому Марія з маленьким Ісусом прийшла в храм на 40-й день і принесла жертву – голубів. І саме в цей день відбулося значна подія – зустріч сина Божого і Симеона.

Що обов’язково треба зробити жінкам на Стрітення Господнє?

У цей день жінкам треба забути про робочі метушні, залишивши на потім прибирання, прання. З давніх часів вважалося, що в свята слід відпочивати, молитися, але не важко працювати.

На Стрітення треба неодмінно піти в храм на службу. Крім того, в цей день потрібно помолитися за рідних і близьких, також з храму приносять додому освячені особливим чином свічки і воду. Стрітенська вода вважається такою ж сильною і цілющою, як і водохресна. Нею можна поїти хворих дітей, окропляти нові речі. А Стрітенські свічки, які наші предки запалювали під час грози, щоб уберегти будинок від біди, сьогодні допоможуть очистити будинок, якщо запалити їх і з молитвою обійти всі приміщення.

Також в це свято треба неодмінно спекти млинці. Круглі і апетитні – вони символізували сонце і весну. А так як Стрітення в цьому році ще й припаде на Масницю, то млинців в будинку бути неодмінно!

На Стрітення можна спекти жайворонків, але не простих, а з секретом. Всередину кожної булочки треба заховати монетку, шматочок кураги, родзинку і т.д. Сюрприз є прогнозом на весь рік. Той, кому, наприклад, потрапить монетка, буде до кінця року з грошима, а курага – до міцного здоров’я!

Молитва на Стрітення.

Дай нам, Божа Мати, щоб ми могли також чистим серцем жертвуватися Господу Богу, щоб Він зволив ласкаво прийняти нашу жертву з нас самих так, як прийняв із Твоїх рук.

Дай щоб і наші серця були перейняті тими почуваннями, які й Тебе тоді проймали.

Ти тішилася, коли праведний Симеон пророчим духом назвав Твого Сина, Ісуса, Спасителем Світу.

Та як скоро ця радість перейшла в смуток, коли Ти почула з уст того самого старця про майбутні терпіння Твойого Сина.

Але хоч страшне було для Тебе се пророцтво, Ти не захиталась у вірі. Тому молю Тебе, Пресвята Діво, дай і мені таку непохитність у вірі й надії на Боже Провидіння, коли на мене спаде який смуток чи нещастя.

Предобра Мати, дай мені ласку, щоб я не гордив(-ла)ся, коли мені добре поводиться, не тратив(-ла) духа у прикростях, а щоб усе з рук Всевишнього приймав(-ла) за найліпше.

Навчи мене, Мати, тої чесноти згоджуватися з Божою волею, яку Ти мала в такій високій мірі.

Амінь.

ЗакарпатПост