Чому у закарпатських родинах спорт заохочується рідко

Зазвичай діти від народження є активними, вони багато рухаються і менше, ніж дорослі втомлюються. У них чиста енергетика, менш забруднений організм. Дорослих нерідко така активність сина чи доньки навіть дратує, пише газета ЯСНО.

• Золотце, купи газету ЯСНО

«Що носишся по хаті, ніби тобі одне місце засолили. Сядь уже, бо зараз надаю тобі по ногам! Усі діти, як діти, а в мене шило якесь!» – часто саме так нарікають дорослі.

Однак така рухливість є не просто нормальною, а природною. Саме такою і повинна бути людина. Доросла також!

Та замість того, аби долучати своє чадо до спорту, батьки змушують мовчазно сидіти дитинчат у куточку, або дають у руки телефон, ігрові приставки, аби лише маля мовчало і не заважало займатися своїм.

На жаль, дуже мало українських родин долучають дітей до спорту. Найчастіше спортивні традиції є лише в родинах або спортсменів, або тих, хто веде виключно здоровий спосіб життя і робить це усвідомлено, не підражаючи якомусь тимчасово модному віянню, скажімо, двічі на рік долучатися до велопробігу, або раз на рік брати участь у якомусь біговому марафоні на коротку дистанцію у межах міста.

Спорт має бути не періодичним, а регулярним. Чому? Регулярні заняття дозволяють мати не лише хороше здоров’я,  але й гарну підтягнуту струнку фігуру, правильну осанку. Ніхто не говорить про виснажливі тренування по 8-12 годин, та бодай 2-3 години на тиждень такому заняттю присвятити не лише можна, але й потрібно.

Займаючись спортом, дитина стає здоровішою, більш загартованою, дисциплінованою, уміє долати лінь. Це потім ой як пригодиться в дорослому житті! Крім того, тренування вчать людину витривалості, а це в сучасному житті також немало важливий фактор!

А ще спорт – це досвід, уміння взаємодіяти з іншими людьми, це – хобі, яке має стати частиною життя.

І не обов’язково спорт спустошує гаманці батьків. Так, серйозні змагання потребують серйозних вкладень. але якщо мова йде про спорт для здоров’я, то вкладення можна або звести до мінімуму. або взагалі знайти безкоштовні шляхи вирішення питання.

Наприклад, ранкова зарядка вам нічого не коштуватиме, турніки можна знайти біля багатьох багатоповерхівок, на спортивних майданчиках, біг теж обійдеться задарма. Дитина може також долучитися до шкільної команди, наприклад, із футболу чи баскетболу і тоді тренування також не вплине на фінансовий стан батьків. Тобто головне – бажання, а все інше докладеться • Цілу статтю читай у свіжому номері газети ЯСНО Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекси 76076, 76300 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост