МОЗ хоче зробити вакцинацію від коронавірусу примусовою

Всі українці старше 18 років повинні бути вакциновані до кінця року, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов зазначає, що до кінця 2021 буде закінчена вакцинація всіх без винятку громадян України віком від 18 років. Про це він сказав під час Години запитань до уряду в парламенті, передає УНІАН.

Відповідаючи на питання щодо кінцевого терміну вакцинації громадян України, Степанов нагадав, що передбачено 5 етапів вакцинації.

“До кінця 2021 роки ми закінчимо вакцинацію всіх без винятку громадян України віком від 18 років. Тому що дітей ми не вакцинуємо”, – сказав він.

Чиновник також запевнив, що українці будуть вакцинуватися виключно безпечними вакцинами, з доведеною ефективністю.

Вакцинація від коронавируса в Україні

24 лютого в Україні почалася кампанія з вакцинації від Covid-19. Під час першого етапу щеплення отримують медики, що працюють з хворими Covid-19, бригади швидкої допомоги, співробітники лабораторій, які тестують на Covid-19, жителі і персонал будинків престарілих, військовослужбовці в районі проведення ООС, а також публічні особи для популяризації кампанії по вакцинації .

Щеплення проводять вакциною, розробленою Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca (торгова назва CoviShield) і виробленої в Індії за ліцензією Oxford / AstraZeneca. Її для екстреного застосування схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я. Також дозвіл на її використання надали Великобританія, Європейський Союз та Індія.

ЗакарпатПост