У трьох містах Закарпаття відкриють кіноточки

Про це повідомляє Закарпатська ОДА.

Уряд підтримує сферу культури та мистецтва, зокрема й у частині розвитку національного кінематографу. 

В Україні стартує пілотний проєкт, що покликаний забезпечити доступ до перегляду вітчизняної кінопродукції, її промоцію та вироблення ефективної фінансової моделі функціонування кінопрокату.

За ініціативи Анатолія Полоскова цей проєкт втілюватимуть у трьох містах Закарпаття.

«Українські фільми ще ніколи не були так близько до нашого глядача. У центрі Ужгорода, Виноградова та Рахова є великі зали, які можуть бути осучаснені і можуть використовуватися як кінозали. Нарешті тисяча глядачів зможуть дивитися справжнє українське кіно, адже у пріоритеті – створення якісного і конкурентоспроможного продукту національного кінематографу, його популяризація та покази для населення», – наголосив Анатолій Полосков, голова облдержадміністрації.

Цей амбітний проєкт передбачає використання 250 глядацьких місць у Закарпатській обласній філармонії, 250 у Виноградівському та 500 (!) у Рахівському міських будинках культури. Це будуть перші комунальні кінозали у цих містах та в області загалом (за винятком одного такого закладу у Тячеві, який зараз не функціонує). 

У межах ініціативи за кошти Державного бюджету планують закупівлю цифрового обладнання та навчання персоналу. 

Пілотний проєкт зі створення сучасних кінозалів реалізовуватимуть на умовах фінансового партнерства між державою та відповідною територіальною громадою у Закарпатській, Харківській, Одеській, Рівненській та Дніпропетровській областях.

ЗакарпатПост