Українцям приготували нові тарифи на газ: скільки і як доведеться платити

Національна комісія у сфері енергетики і комунальних послуг(НКРЕКП) розробила і затвердила проєкт річних тарифів на газ. Вони повинні набути чинності вже в травні. Крім того, залишиться можливість платити щомісяця за різними цінами.

Про це йдеться в опублікованих комісією документах. Їх вже узгодили, однак за правилами вони повинні протягом місяця пройти громадські слухання, пише Обозреватель.

Яким буде тариф на газ?

У Кабміні обіцяють, що ціна не перевищить позначку в 6,99 грн за кубометр. Щоправда, влітку вартість блакитного палива була б нижчою. Так, “Нафтогаз” у серпні минулого року пропонував місячний тариф у розмірі 3,24 грн за кубометр, а річний – 4,73 грн за куб.

Ймовірно, щоб компенсувати сезонне зростання тарифів на газ наступної зими, ціна на кубометр буде в проміжку від 4,5 до 6 грн.Водночас місячна ціна влітку може опуститися до менш ніж 3,5 грн.Усіх змусять переходити на річні тарифи?

Місячні ціни залишаться, і за бажанням українці зможуть переходити з місячної на річну. Різниця в тому, що чим пізніше під’єднати річний тариф, тим вищим він буде. Єдине правило: кожен постачальник зобов’язаний розробити пропозицію на 12 місяців, але це не означає, що не можна користуватися місячним.Що змінить нове рішення?

З 1 травня 2021-го до 30 квітня 2021-го діятиме фіксований тариф на газ. Ті українці, які його оберуть, будуть рівними частинами оплачувати замовлений обсяг газу. Якщо витратити менше газу, різницю повернуть. А якщо більше – доведеться доплатити.

“Ухвалення вищезазначеного проєкту постанови дозволить побутовим споживачам споживати природний газ протягом року за фіксованою ціною, яка діятиме в період з 01 травня поточного року до 30 квітня наступного року”, – йдеться в рішенні НКРЕКП.

Усі постачальники зобов’язані в термін до 25 квітня повідомити побутовим споживачам ціну на газ, яка діятиме протягом року, і опублікувати її на своїх сайтах.

Водночас постачальники природного газу зможуть пропонувати інші варіанти (місячні, квартальні тарифи).

“Вищезазначені зміни сприятимуть захисту прав побутових споживачів у частині стабілізації цін на природний газ в умовах відкриття ринку природного газу та розвитку конкуренції на ньому”, – впевнені в НКРЕКП.

ЗакарпатПост