Політичний скандал з вакциною «Спутник» у Словаччині

У Словаччині коаліційна партія SAS висунула вимогу про відставку прем’єра Ігоря Матовича, а у разі невиконання цієї вимоги до 24 березня погрожує вийти з коаліції.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Noviny.

Ультиматум від SAS з’явився попри те, що відставка міністра охорони здоров’я Марека Крайчі минулого тижня здавалось вже відкрила шлях до виходу з політичної кризи.

Лідер SAS, нинішній міністр економіки Річард Сулік заявив, що Ігор Матович і попередній глава МОЗ провалили боротьбу з епідемією та назвав політику прем’єра “хаосом”.

“Цей прем’єр розділяє суспільство, він у конфлікті з президентом, з науковцями, з місцевою владою та медіа…  Ми далі не можемо підтримувати уряд Матовича”, – заявив Сулік.

При цьому, партія виступає проти дострокових виборів і не просить віддати пост прем’єра іншій політсилі.

“Ми не ставимо під сумнів, що посада прем’єра належить OĽaNO, тож якщо вони висунуть гідного кандидата, як наприклад міністр фінансів Едуард Хегер – ми готові це обговорювати”, – сказав Річард Сулік.

Нагадаємо, Хегерові тимчасово доручили обов’язки міністра охорони здоров’я після відставки Марека Крайчі – саме він надав екстрений дозвіл на використання “Спутника”.

Політичну кризу у Словаччині спровокувала закупівля урядом 2 мільйонів доз російської вакцини від коронавірусу.