В Україні введуть нові тарифи на газ: скільки платитимемо

В Україні з травня почнуть діяти нові тарифи на газ. Вартість блакитного палива може коливатися в межах від 4,5 до 6 грн за кубометр.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. У Кабміні обіцяють, що ціна не перевищить позначку в 6,99 грн за кубометр. Щоправда, влітку вартість блакитного палива була б нижчою. Так, “Нафтогаз” у серпні минулого року пропонував місячний тариф у розмірі 3,24 грн за кубометр, а річний – 4,73 грн за куб.

Ймовірно, щоб компенсувати сезонне зростання тарифів на газ наступної зими, ціна на кубометр буде в проміжку від 4,5 до 6 грн.Водночас місячна ціна влітку може опуститися до менш ніж 3,5 грн.

Із 1 травня 2021-го до 30 квітня 2021-го діятиме фіксований тариф на газ. Ті українці, які його оберуть, будуть рівними частинами оплачувати замовлений обсяг газу. Якщо витратити менше газу, різницю повернуть. А якщо більше – доведеться доплатити.

“Ухвалення вищезазначеного проєкту постанови дозволить побутовим споживачам споживати природний газ протягом року за фіксованою ціною, яка діятиме в період із 1 травня поточного року до 30 квітня наступного року”, – йдеться в рішенні НКРЕКП.

Усі постачальники зобов’язані в термін до 25 квітня повідомити побутовим споживачам ціну на газ, яка діятиме протягом року, і опублікувати її на своїх сайтах.

Водночас постачальники природного газу зможуть пропонувати інші варіанти (місячні, квартальні тарифи).

“Вищезазначені зміни сприятимуть захисту прав побутових споживачів у частині стабілізації цін на природний газ в умовах відкриття ринку природного газу та розвитку конкуренції на ньому”, – впевнені в НКРЕКП.

ЗакарпатПост