В ЄС показали, як виглядатиме паспорт вакцинованого від COVID-19

Європейська комісія 17 березня презентувала паспорти, які будуть видавати людям, вакцинованим проти коронавірусу, а також тим, хто перехворів чи отримав негативний тест.

“Цифровий зелений сертифікат” дозволить жителям Євросоюзу подорожувати без обмежень. Він буде в паперовому та електронному варіантах, повідомляється на сайті ЄК. Також оприлюднено фото, який вигляд матиме документ, пише Обозреватель.

Паспорти будуть двомовними – англійською та мовою країни, що видала його. Він повинен обов’язково містити штрихкод, дату і місце вакцинації, а також тип препарату.

Планується, що документи будуть трьох типів: про те, що людина вакцинована проти коронавірусу; про те, що людина вже перехворіла на коронавірус; про наявність негативного тесту на коронавірус.

Видаватимуть паспорти тим, хто отримав щеплення затвердженими Європейським агентством з лікарських засобів вакцинами, а саме Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca і Janssen (Johnson & Johnson).

“Завдяки цифровому сертифікату ми використовуємо європейський підхід, щоб забезпечити громадянам ЄС і членам їхніх сімей можливість подорожувати безпечно і з мінімальними обмеженнями цього літа”, – пояснив єврокомісар із питань юстиції Дідьє Рейндерс.

Також наголошується, що уряди країн ЄС зможуть самі вирішувати, які обмеження вони готові зняти для власників таких сертифікатів.

ЗакарпатПост