СБУ заблокувало на Закарпатті канали переправлення нелегалів в Україну

Співробітники СБУ заблокували у Луганській та Закарпатській областях два канали нелегальної міграції до України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба СБУ.

«Служба безпеки України заблокувала у Луганській та Закарпатській областях два канали нелегальної міграції до нашої держави. За оперативними даними, серед іноземців були, зокрема вихідці з країн з підвищеною терористичною загрозою», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, зазначається, що на Луганщині викрито діяльність міжрегіонального угруповання, яке організувало незаконну легалізацію іноземних громадян в нашій державі. Ділки облаштували підпільну майстерню для серійного виготовлення підроблених документів.

За попередніми даними досудового розслідування, до складу групи входили кілька громадян України. Зловмисники організували протиправний механізм легалізації в Україні вихідців із країн Близького Сходу. Для цього вони виготовляли зарубіжним замовникам підроблені документи, які іноземці використовували, зокрема для вступу до українських вишів.

Своїх клієнтів ділки підшукували через особисті зв’язки, а також на спеціалізованих інтернет-форумах. Оплату за «послуги» вони одержували готівкою або через банківські карткові рахунки.

За інформацією правоохоронців, під час обшуків за адресами проживання організатора угруповання Сєвєродонецьку, а також у підпільній лабораторії у Харкові, правоохоронці виявили: обладнання для виготовлення фальшивих документів; велику кількість підроблених паспортів; 90 печаток та штампів фіктивних структур; банківські картки; готівку, ймовірно одержану злочинним шляхом.

Наразі перевіряється причетність іноземців до діяльності міжнародних терористичних організацій. У межах розпочатого слідчими СБУ кримінального провадження, тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, задіяних у протиправній схемі.

Крім того, за інформацією пресслужби, на Закарпатті заблоковано канал незаконної міграціїіноземців через державний кордон України до Євросоюзу. Правоохоронці затримали організатора «трафіку» на спробі незаконного переправлення трьох нелегалів з країни Центральної Азії.

За попередніми даними слідства, протиправну діяльність організував громадянин однієї з країн Південного Кавказу. Своїм «клієнтам» він обіцяв забезпечити перехід через держкордон України до ЄС поза встановленими пунктами пропуску.

У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання міри запобіжного заходу.

ЗакарпатПост