Щосуботи на Закарпатті проводять безкоштовні заняття для собак. ВІДЕО

23 мукачівців прийшли сьогодні на заняття гуртка “Юний кінолог” зі своїми собаками. Такі заходи в місті проводять щосуботи, — розповіла тренерка Альона Малікова. За словами кінологині, потренуватись зі своєю собакою можуть всі охочі, повідомляє Суспільне Закарпаття

Собак-компаньйонів у гуртку “Юний кінолог” навчають уже 4 роки. Один із перших його учасників – Вадим Вереш. Хлопцю 17. Зі своїм собакою окрім цього заняття щодня тренується і вдома.

“4 роки тому, коли я лише взяв свою собаку, ми з нею гуляли набережною і бачили як Альона Малікова – тепер наш тренер – займалася з собакою. Ми тоді в неї запитали чи можна, щоб вона почала займатися з нашою собакою. Чи можна якось так навчити. Тоді й розпочинався гурток “Юні кінологи””, — розповів юнак.

За словами Вадима, для вступу в гурток потрібно було подати заявку. Незабаром, коли побудували майданчик “Замкова стража”, хлопець почав ходити зі своїм собакою сюди.

Німецьку вівчарку тренує в гуртку і Юліан Петах. Розповів: навчати собаку не складно.

“Проявився інтерес і надалі почав займатися, — сказав хлопець. — Так все й закрутилося. Ми були в Сумах на чемпіонаті “Юний кінолог”. Ми посіли три треті місця. І одне друге – командне. Це був 2019-ий”.

Наймолодшому учаснику “Юного кінолога” Роланду Романцю — 11. Хлопчик та його Лілі займаються два роки поспіль. Роландр розповів: якось вигулював свого собаку і загуляли на майданчик, де тренувалися гуртківці.

“Почав більше ходити. Мені дуже сподобалося. Тут проходять тренування раз на тиждень. У суботу на 11 або 12 годину. Перед тренуванням я її не годую, бо вона не слухатиметься й нічого не буде робити”, — пояснив Роланд.

Заняття тривають 2-3 години, є п’ятихвилинні перерви, — розповідає тренерка Альона Малікова. Сьогодні жінка взяла на заняття одного зі своїх 6-ти собак. Перевага групових занять у тому, що собака звикає знаходиться у колі собі подібних, — пояснила жінка.

“Тобто, та агресія, яка є у собак – вона зменшується. Абсолютно різні собаки, різні люди. У нашій групі 18 дітей. Звісно дехто приходить, а хтось йде. Загалом 32 дітей відвідують наші заняття. Ніяких обмежень щодо віку чи породи немає”, — сказала Альона Малікова.

Гурток “Юний кінолог” діє на базі “Мукачівської кінологічної школи”. Її директор, Чабо Яров, сказав, що в основному школа орієнтована для роботи з молоддю:

“Ми організували мукачівську школу юних кінологів і взяли основний напрямок на розвиток, на навчання відповідальності саме для молоді, для дітей. У нас працюють різні групи, але основний напрямок – це діти”.

Тренування щосуботи можуть відвідувати всі охочі.

ЗакарпатПост