Період цвітіння сакур на Закарпатті: чи будуть святкові заходи під час пандемії. ВІДЕО

Два фестивалі планують провести наступного тижня в Ужгороді.

Вони відбуватимуться біля “Совиного гнізда” та в Боздоському парку. Торік фестивалів не було. Через карантин Ужгород торік отримав удвічі менше грошей туристичного збору в порівнянні із 2019-м, розповів начальник управління економічного розвитку міськради Павло Логвінов, повідомляє Суспільне.

Туристичний сезон співпав із “жовтою” зоною

За його словами, збір за 2020-й рік в Ужгороді був майже 650 тисяч гривень тоді, як два роки тому – понад мільйон 376 тисяч. Головна причина, каже, — це карантин.Зокрема, не відбулися фестивалі, не працювали готелі, хостели, кафе та ресторани.

Через пандемію коронавірусу торік до Ужгорода не змогла приїхати жителька Харкова Тетяна Скорик. Торік вони з донькою планували приїхати на Закарпаття, аби помилуватися цвітінням сакур.

“Але, на жаль, через карантин наша поїздка скасувалася. Зараз я знаю, що на Закарпатті жовта зона. Чи варто мені планувати поїздку, чи ні?”, — розповіла жінка.

Через те, що Закарпаття від 11 квітня в “жовтій” зоні, тут можна проводити масові заходи, хоч і з дотриманням карантинних вимог. Співпало це з періодом цвітіння сакур, тому в обласному центрі вже готують програму для ужгородців і туристів, — каже начальник управління економічного розвитку міста Павло Логвінов.

“Планується проведення 23-25 квітня на двох локаціях на території міста заходів. Це “Дні сакури” поблизу історико-культурного комплексу “Совине гніздо”. Також плануються заходи в ці дні на території Боздоського парку”, — розповів начальник управління.

“Перші сакури вже зацвіли”

Ужгородці й гості міста мають нагоду відвідати кафе та ресторани. За словами Логвінова, в обласному центрі є понад 330 таких закладів. Також туристи зможуть зупинитися в готелях, хостелах чи інших місцях для проживання. Їх у місті майже пів сотні. Масово сакури розквітнуть, за прогнозами, з 20 квітня, — розповів президент обласної туристичної організації Федір Шандор.

“Перші сакури вже зацвіли, — сказав він. — Це білі сакури. Це різновид. Вони вже квітнуть в Ужгороді та Мукачеві. “Шалена” сакура (сакура в Мукачеві, яка щороку зацвітає першою, — ред.) зацвіла ще в лютому. 13 квітня ми були на перевірці, в неї все нормально. Вона вже вся цвіте”.

За словами Шандора, основний масив туристів — з “червоних” нині зон, приїхати на Закарпаття вони цьогоріч не зможуть. Але все ж, у краї очікують плюсову відмінність.

За словами ужгородського гіда Юрія Яновського, для туристів, котрі все ж приїдуть на Закарпаття, готують екскурсії. Він розповів: люди знаходять можливості, приїжджають невеликими групами, родинами.

Не сакурами єдиними

“Знаю, що Львів уже почав активно анонсувати на 20-ті числа екскурсії. Там готують великі автобуси до Ужгорода та Закарпаття загалом. Так область і виживає. Зараз не хочу зациклюватися лише на сакурах. Сакури — це дуже гарно, вражаюче, але є ще магнолії. І за рік карантину я ще розробив цікаву екскурсію по екзотах. Місто Ужгород — це справжній ботанічний сад”, — розповів Юрій Яновський.

Заходи планують і на великодні свята. 1-2 травня вони відбудуться на площі Фенцика біля обласної філармонії. Павло Логвінов каже: за спостереженнями з минулих років, найбільше туристів у місті очікують наприкінці квітня і до середини травня, однак цього разу йдеться передусім про гостей з інших регіонів України, через пандемію потік туристів з-за кордону буде менший. Доки Закарпаття в “жовтій” зоні, тут курсують міські, міжміські та міжобласні автобуси.

Також Укрзалізниця відновила далеке сполучення до Закарпаття.

ЗакарпатПост