69 дітей! Жінка народжувала 27 разів

Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, рекорд за кількістю дітей від однієї матері належить Валентині Васильєвій, дружині російського селянина Федора Васильєва, пише газета ЯСНО.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Вона прожила 76 років і з 1725 по 1765 роки народила 69 дітей – 16 пар близнят, 7 трійнят і 4 четверні. 67 з них пережили дитячий вік (одна двійня не вижила).

Відомо, що Федір Васильєв був селянином Шуйського повіту в Росії в XVIII столітті (нині – район Івановської області РФ). Але в Книгу рекордів Гіннеса потрапила його дружина. Валентина вважається найбільш багатодітною матір’ю в історії.

Перша згадка про дітей Федора Васильєва зустрічається у випуску журналу «The Gentleman’s Magazine» за 1783 рік (Лондон). Там говориться, що ці відомості, «хоч і вражаючі, заслуговують на повну довіру, бо передані англійським купцем з Санкт-Петербурга безпосередньо його родичам в Англії; він також згадує, що селянин буде представлений Імператриці ».

Ті ж цифри наводяться в праці І. Н. Болтіна про російську історію 1788 року і в книзі А. П. Башуцький «Панорама Санкт-Петербурга» 1834 року.

Деякі джерела ставили під сумнів правдивість цих відомостей. Судячи з усього, ніхто всерйоз не перевіряв джерело цієї інформації, тому встановити правду навряд чи коли-небудь вийде.

Проте дані про дітей Васильєва включені в Книгу рекордів Гіннесса.

Цікаво, що у Федора було ще більше дітей, ніж у його дружини з її 27 пологами!

Друга дружина народила Васильєву ще 18 дітей – 6 двійнят і 2 трійні. Таким чином, Федір Васильєв був батьком 87 дітей, з яких не менше 82 дожили до дорослого віку.

Хоча рекордну багатодітність Валентини Васильєвої навряд чи можна вважати безперечним історичним фактом, цілком можливо, що у неї була генетична схильність до гіперовуляції (коли в процесі овуляції виробляється багато яйцеклітин одночасно). Це підвищує ймовірність багатоплідної вагітності. А з біологічної точки зору жінка запросто може народити 27 разів за життя • Більше цікавих історій читай у свіжому номері газети ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост