Киснева станція в Ужгородській міській лікарні може забезпечити киснем до 47 точок. ВІДЕО

3,600 тисяч гривень витратили на встановлення кисневої станції в Ужгородській міській клінічній лікарні. Гроші спрямували з державного бюджету, — повідомив сьогодні, 27 квітня директор медзакладу Іван Курах. До цього рідкий кисень для хворих на COVID-19 возили із Львівщини.

“Це кисневий генератор, компресор, який накачує із повітря кисень, — розповів головний інженер Ужгородської міської лікарні Степан Мурин, — накачує під тиском у великий рессілер, вирівнює тиск, а після вирівнювання тиску кисень потрапляє в холодильник”, повідомляє Суспільне Закарпаття

Чоловік пояснив: холодильник охолоджує кисень до плюс двох градусів. І звідси кисень потрапляє до концентратора.

“Концентратор має дві великі ємності з фільтрами, які перекачують один від другого, чистять до високого відсотка складу кисню, — пояснив Степан Мурин. — Звідси кисень йде у великий рессілер, у якому збирається до двох тонн чистого кисню, який потім подається мідними трубами хворим”.

До цього часу в лікарні користувалися рідким киснем, який привозили сюди щомісяця зі Львова, — розповів директор медзакладу Іван Курах.

“Враховуючи те, що Львівська станція забезпечує киснем всю Західну Україну, то вони були не в змозі вести сюди. Виникла потреба, і за державні кошти закуплена нова станція. Це європейська, турецького виробництва. Вона випускає до 380 літрів кисню за хвилину. Заплатили ще в грудні минулого року й вони завезли до нас на готову площадку. Ми провели собі кисневі точки на третій-четвертий поверхи. Вона (ред.киснева станція) розрахована від 35 до 47 точок. Приїхали спеціалісти, підключили все. Вона працює автоматично”, — розповів Іван Курах.

Наразі кисневі станції уже розмістили у шести медзакладах області, де лікують хворих на COVID-19, — каже заступниця директора департаменту охорони здоров’я ОДА Ольга Чемет. В Ужгороді це 3 заклади: обласний Центр легеневих хвороб, Ужгородська центральна міська клінічна лікарня та Ужгородська районна лікарня.

“У районах підключені й встановлені кисневі станції в Тячівській районній лікарні, Хустській районній лікарні й Берегівській, — розповіла Ольга Чемет. — У кінці минулого року отримали субвенцію в розмірі близько 69 млн гривень для того, щоб забезпечити заклади охорони здоров’я кисневим супроводом. Забезпечено за рахунок цих коштів 844 ліжка, точніше точки, а не ліжка, забезпечені кисневими концентраторами і 223 ліжка вже на сьогодні підключені завдяки тому, що в медзакладах встановлені кисневі станції”.

За словами Ольги Чемет, до кінця цього місяця встановлять кисневі станції в районних лікарнях у Рахові, Хусті, Виноградові, Міжгір’ї та в обласній клінічній лікарні ім. Новака в Ужгороді.

ЗакарпатПост