Найвища підпірна стінка України майже готова. І вона – на Закарпатті

За  даними Служби автомобільних доріг у Закарпатській області зведення підпірної стінки на дорозі Н-09 Мукачево – Рахів – Івано-Франківськ – Львів майже завершене.

«Тепер село Круглий у Рахівському районі буде відомою точкою на мапі українських доріг, адже саме тут збудували найвищу підпірну стінку країни. Реалізовуємо проєкт у рамках президентської програми “Велике будівництво”.

Ця конструкція буде 6 м у висоту і 200 м у ширину. Вона захищатиме дорожнє полотно з боку річки. Її будівництво дозволило розширити дорогу на цьому відрізку до 8 м і влаштувати узбіччя», – зазначив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.

На згаданій ділянці маршруту мальовничі гірські краєвиди, але саме це і ускладнює та здорожчує будівництво дороги тут: з одного боку високий берег 8-10 м, з іншого – крута гора. Тут найчастіше сходять снігові лавини. Під час повеней рівень води у річці може досягти позначки 5 м.

На Рахівщині зараз триває будівництво ще трьох підпірних стінок. Уже після їх влаштування підрядник розпочне відновлення дорожнього полотна, повідомляє Закарпатська ОДА.

ЗакарпатПост