У міськраді Ужгорода з’ясовують, чи є погодження на встановлення міні-скульптурки на набережній Незалежності

Технічні паспорти вивісок у центральній частині Ужгорода розглянули на засіданні органу з питань охорони культурної спадщини.

Технічні паспорти 8 вивісок в історичній забудові центральної частини Ужгорода розглянули напередодні на засіданні органу з питань охорони культурної спадщини в Ужгородській міській раді.

Одноголосно або більшістю голосів погодили технічні паспорти вивісок за адресами: вулиця Собранецька, 42/5, вулиця Олександра Фединця, 50 та площа Шандора Петефі, 22.

Вдруге поданий технічний паспорт вивіски на вулиці Корзо, 23 знову відтермінували – до погодження паспорта опорядження фасаду в управлінні містобудування та архітектури міськради та органом із питань охорони культурної спадщини ОДА.

ТОВ «МІКРОТЕК» не погодили документацію на вивіску на пл. Жупанатській, 16, оскільки вона не відповідає кільком пунктам рішення міськради (від 22. 07. 2011 № 19) «Про Порядок встановлення вивісок в місті Ужгород». Зокрема, не дотримані вимоги до розмірів і розташування вивіски, матеріалів, з яких вона має бути зроблена, і щодо підсвічення.

Відмовили і за техпаспортами на вивіски на площі Театральній, 4 та на вулиці Олександра Фединця, 6а. Щодо першої – рекомендували зробити її в пастельних тонах, оскільки за розробленими правилами кольорове вирішення вивісок повинно гармоніювати із загальним колористичним вирішенням будинків, споруд. Друга ж вивіска порушує вимоги до розташування – відстань від нижньої точки кронштейну до поверхні тротуару не може бути меншою, ніж 2,5 метри.

Розглянули також паспорт опорядження фасаду на площі Корятовича, 7 – члени органу з питань охорони культурної спадщини в Ужгородській міській раді відмовили у наданні висновку, бо погодилися з думкою головного архітектора міста Олега Боршовського, що паспорт виготовлено нефахово і він не відповідає державним будівельним нормам.

Додатково обговорили на засіданні також питання про встановлення міні-скульптур в Ужгороді, йшлося, зокрема, і про нещодавно встановлену біля будинку №15 на набережній Незалежності скульптурку. Члени комісії прийняли рішення з’ясувати в департаменті міського господарства, чи є погодження на її встановлення і рекомендували департаменту при розробці нових Правил благоустрою міста доповнити їх пунктами щодо порядку встановлення міні-скульптур в Ужгороді.

Нагадаємо, що міні скульптура Ласло Боді, угорському музиканту і композитору, лідеру групи Republic, який народився у 1965 році в Ужгороді, встановлена з ініціативи громадської організації «Армада Карпат». Її автор – Роман Мурник.

В соцмережі поява цієї композиції викликала шалений сплеск негативних емоцій ужгородців. У фейсбук, на сторінці Save Uzhhorod зокрема, йдеться, що встановлення цієї скульптурки заслуговує на посилену увагу, адже було самовільно захоплено чималу площу зеленої зони на Малому Ґалаґові. Коли просто знищують цілий сектор ідеальної геометрії зеленого газону, забрукувавши його дешевою цементною плиткою, то це більше схоже на акт вандалізму.

«Наразі це самобуд на набережній Незалежності. Відтак і поводитись із ним треба, як із самобудом, що псує історичне середовище та краде зелені зони в ужгородців — аж ніяк не додаючи балів до туристичної привабливості Малого Ґалаґова. Штраф, демонтаж, відновлення газонного партеру», – пишуть автори посту у групі.