Жінка 95 років зберігала шоколадне яйце з сюрпризом, подароване їй на Великдень

Невідомо, яких зусиль дитині коштувало утримання від солодкого, але спадкоємці шоколадного яйця їй вдячні. Виявляється, іграшки з смачних яєць столітньої давності коштують набагато дорожче, ніж пінгвінчики з «кіндер-сюрпризу» , пише газета ЯСНО.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Ліліан Метклаф, мешканка англійського міста Дербішир, з раннього дитинства зберігала цінний сувенір, подарований їй на Великдень. В 1924 році тітка подарувала дворічній Ліліан шоколадне яйце — тоді дівчинці тільки виповнилося два роки.

Шоколадне яйце з іграшкою всередині, незважаючи на любов дітей до солодощів, Ліліан старанно ховала від сторонніх очей. Вона не могла собі дозволити з’їсти його навіть у суворі роки Другої світової війни, коли мова йшла про виживання.

За спогадами рідні Ліліан, жінка показувала яйце близьким тільки один раз на рік, на Великдень. Адже шоколадні яйця, як кондитерські вироби, зобов’язані своєю появою саме релігійній великодній традиції.

Яйце часто подорожувало разом з жінкою, змінюючи місця проживання і цілі країни. Весь цей час Ліліан дбайливо ставилася до подарунка тітки і зберігала предмет в невеликій скрині під своїм ліжком.

У 2019 році Ліліан покинула цей світ після тривалої хвороби, і яйце її родичі виявили тільки на початку 2021 року. Рідні розбирали порожній будинок жінки і, ледь побачивши давню солодкість, відразу ж передали її на оцінку експертам.

“Це найприємніша знахідка за останній час. У ній все ще відчувається дух свята і ледь вловимі нотки шоколаду. Вона в прекрасному стані, адже її захищає оболонка, прикрашена декоративними фіалками. За розповідями родичів, Ліліан не могла змусити себе з’їсти його, тому що їй дуже сильно подобалася лялька всередині”, — розповів Чарльз Хенсон, власник аукціонного будинку.

Трохи пізніше Чарльз оцінив лот і запропонував стартову ціну до початку торгів в 300 фунтів стерлінгів (близько 11 тис. гривень).

Той факт, що яйце взагалі збереглося, неймовірний сам по собі. Сьогодні історія знахідки, яка розповідає про маленьку дівчинку, яка переборола в собі бажання з’їсти солодкість, безсумнівно підкорить кожного.

Хенсон не сумнівається, що бажаючі заволодіти предметом досить швидко піднімуть оцінювальну вартість шоколадного яйця. Адже фірма, яка їх випускала, закрилася ще на початку 40-х років минулого століття • Більше життєвих історій читай у свіжому номері газети ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост