Чотири природні парки на Закарпатті об’єднають туристичними маршрутами

Про це повідомляє Закарпатська ОДА.

У межах міжнародної зустрічі українська та словацька сторони обговорили новий концепт об’єднання чотирьох природних парків пішими туристичними маршрутами.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив Ігор Шинкарюк. 

Заступник голови Закарпатської ОДА зазначив, що серед багатьох питань, які порушили колеги, було й питання розвитку туристичної галузі прикордонних регіонів України та Словаччини.

«Наша команда давно працює над вдосконаленням механізму взаємодії та практичного користування міжнародними маршрутами в Ужанській долині. Тому особисте спілкування з суміжним партнером у контексті проєкту є ключовим елементом», – підкреслив Ігор Шинкарюк.

Керівництво Пряшівщини вже знає, що в Закарпатській області планують тестувати систему пришвидшеного пропуску туристів на маршрути та їх ідентифікації.  

Враховуючи комплекс роботи та стратегію, сторони зупинилися саме на екотуризмі.  

Концептом став проєкт об’єднання чотирьох природних парків держав-сусідок пішими туристичними маршрутами. Йдеться про Національний парк «Полонини» (Словаччина), Ужанський національний природний парк (Україна), Бещадський національний парк та Ціснянсько-Ветлінський ландшафтний парк (Польща).

Ігор Шинкарюк наголосив, що для об’єднання парків та маршрутів країн із подальшою фіксацією на міжнародному рівні обов’язковим елементом є розбудова прикордонної інфраструктури – пункту пропуску «Забрідь» – «Уліч», що на кордоні України та Словаччини.  

«Фахова дискусія щодо питання пункту пропуску тривала майже дві години з чернетками та розрахунками. Цей елемент перебуває в компетенції вищих органів влади, тому завданням нашої команди є розробка чітких пропозицій та покрокового плану», – підсумував заступник голови облдержадміністрації.

За результатами зустрічі є чітке розуміння стратегії та подальших дій у цьому напрямку.

ЗакарпатПост