Головна причина високої смертності від COVID-19 у країні – неправильне призначення ліків і відсутність кримінальної відповідальності за лікарські помилки

Про це в бліцінтерв’ю OBOZREVATEL розповів лікар-анестезіолог, відповідальний за клінічні дослідження препаратів від COVID-19 і постковідних уражень в одній з ізраїльських компаній Борис Бриль.

Захворюваність на коронавірус в Україні не може суттєво знизитися, поки в країні не буде проведена масова вакцинація. Головна причина високої смертності від COVID-19 у країні – неправильне призначення ліків і відсутність кримінальної відповідальності за лікарські помилки.

Цілком імовірно, що згодом людству доведеться винаходити нові вакцини від коронавірусу, але на сьогодні наявні препарати виконують своє завдання. Про це в бліцінтерв’ю OBOZREVATEL розповів лікар-анестезіолог, відповідальний за клінічні дослідження препаратів від COVID-19 і постковідних уражень в одній з ізраїльських компаній Борис Бриль.

Індійський коронавірус вражає шлунково-кишковий тракт?

Наукові дослідження й раніше підтверджували, що COVID-19 впливає на шлунково-кишковий тракт, оскільки вірус перебуває не тільки в дихальних шляхах. Він міститься і в кишківнику, і може викликати діарею, болі, блювоту. Це комплексне захворювання. Ідеться не тільки про індійський варіант коронавірусу, але про цей вірус загалом.

Індійський варіант просто заразніший і смертоносніший. Але “працює” він так само, як і попередні варіанти.Що таке “вакцин-вислизальні” мутації COVID-19

У теорії, антитіла, що виробляються завдяки вакцинації, можуть не працювати проти нових варіантів вірусу. Але на практиці це не настільки яскраво виявляється.

Взагалі, жодна вакцина не працює на 100%. Якщо ми говоримо про хороші вакцини від COVID-19, то вони працюють на 95%, наприклад, Pfizer. Якщо говорити про AstraZeneca, то її ефективність така сама висока.

Можливо, через мутації коронавірусу буде потреба в створенні нових вакцин. Але це можна буде підтвердити дослідженнями, коли настане час. На сьогодні наявні вакцини працюють. Це показують дослідження.Чому в Україні висока смертність від COVID-19, як це швидко виправити

У чому головна причина? У недотриманні протоколів лікування. Кожен лікує, як хоче. Багато лікарських помилок на ранніх стадіях захворювання. Як це можна швидко виправити? Запровадити жорстке рецептурне виписування ліків та кримінальну відповідальність за недотримання протоколів лікування.

Нещодавно до Ізраїлю приїжджала делегація з України з медицини. Говорили багато про що, але нічого не спрацює. Насправді, в Ізраїлі нікому на думку не може спасти, що хтось може не дотримуватися протоколу, що ліки виписуються без рецептів, що люди самі собі щось купують. Тому найбільші професори в Ізраїлі або Штатах не можуть дати слушної поради, оскільки реально не розуміють сюрреалізму і трагікомедії цієї ситуації.

Спеціальних ліків від коронавірусу поки що немає, як і від багатьох специфічних захворювань. Ми, наприклад, зробили препарат, який на 4 тисячах літніх людей показав відсутність смертності і зменшення днів госпіталізації. Але поки ми його запровадимо, мине час і, звичайно, будуть потрібні фінансові вкладення. І так з усіма ліками.

Проте в будь-якому разі необхідний правильний підхід до лікування. Щонайменше, не давати ліків, які не потрібно давати. І вже це може знизити смертність у рази і вмить. Для цього не потрібно фінансування, для цього потрібно змусити дотримуватися протоколів лікування жорсткою кримінальною відповідальністю.

Ситуація з лікуванням COVID-19 висвітлює всю проблематику української медицини. Немає системного підходу, а лікар ніяк не відповідає за неправильне лікування. Наприклад, у всьому світі заведено, що бактеріальний тонзиліт лікується антибіотиком, а в Україні ним промивають корки в гландах. В Ізраїлі за такі промивання лікар сів би до в’язниці.Чому захворюваність в Україні зростатиме, попри канікули й літній сезон

Пандемія в світі піде на спад, тому що багато країн вакцинуються. У тих країнах, де вакцинації немає, нічого не піде на спад. Щодо сезонного фактору, то він, звичайно, теж має значення, але основа – все-таки вакцинація.

Тимчасовий спад може бути пов’язаний із канікулами. У школах не буде передачі вірусу. Але враховуючи те, що темпи вакцинації в Україні вкрай низькі, можна очікувати подальшого зростання захворюваності.

ЗакарпатПост