Як на Рахівщині 300 овець провели на полонину. ВІДЕО

Отару з трьохсот овець провели на полонину у селі Чорна Тиса на Рахівщині. Роблять це щороку, — розповідає голова Ясінянської громади Андрій Делятинчук. За його словами, торік проводжали овець на тиждень раніше, повідомляє Суспільне.

20 травня вівчарі відзначили свято міри. Називається воно так, бо під час проводів вимірюють кількість молока, яке надоїли з овець. Кожен господар доїть своїх, кількість молока у спеціальний зошит записує головний вівчар. Далі тварин залишають за огорожею пастися.300 овець на полонину провели у селі Чорна Тиса на ЗакарпаттіСуспільне Закарпаття

Свято міри щороку проводять на Рахівщині. Воно означає вихід овець на полонину. 85-річна жителька села Чорна Тиса Анна Мельник цьогоріч відпускає своїх 4-ох овець на полонину.

“Уже дуже мало скота і овець. Не є багато, — розповіла жінка. — Було 600, а зараз уже 300. Молодь не хоче. Не хоче тримати. Тому не хоче, бо не хоче косити сіно та інше робити. А це треба плекати ягнята, пускати до овець. Два місяці ягнята п’ють молочку у вівців. А потім ідуть вівці на полонину – ягнята вдома”.300 овець на полонину провели у селі Чорна Тиса на ЗакарпаттіСуспільне Закарпаття

Головний вівчар Ілля Вербищук заміряв кількість молока, яку надоїв господар. Цифру записують у зошит, аби знати, коли вівці будуть на полонині, скільки віддавати господарю сиру з молока його овець.

“Ну от замір бачите – оце от 5 відер я маю дати цілого молока людині, коли вона прийде. Тут є 5 відер, а я маю дати 5 чотирнадцять літрових відер. І воно так розраховано, що вівця за той період має дати 5 відер чотирнадцять літрових”, — розповів вівчар.300 овець на полонину провели у селі Чорна Тиса на ЗакарпаттіСуспільне Закарпаття

Жителька села Чорна Тиса Інна надоїла на святі міри 7 літрів молока від 3 овець: “Зразу сир беремо готовий. Вурду, сир забрали і додому. Ми його їмо. Для себе, тільки для себе”.

Із зібраного у цей день молока головний вівчар робить сир і пригощає ним усіх господарів, які зібралися. А тим часом 4-ро інших пастухів під звук трембіти відводять 300 овець на полонину.

Через три тижні пастухи з вівцями перейдуть на верхні полонини. За літо загалом пройдуть 5. Вівці на полонині будуть до вересня. Далі разом із з пастухами сходитимуть униз, де їх зустрічатимуть господарі.

ЗакарпатПост