Жителі Закарпаття поставляли дешеву робочу силу в Чехію і попалися поліції: деталі спецоперації

Чотирьох жителів Закарпатської області затримали в Чехії за звинуваченням у “постачанні” в країну нелегальної дешевої робочої сили з України. Їм загрожує від п’яти до десяти років в’язниці.

Про це повідомляє OBOZREVATEL з посиланням на  Idnes.cz. Видання підкреслює, що спецоперація стала однією з найбільших за останні роки, в ній взяли участь майже сто поліцейських і понад п’ятдесят співробітників митниці (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).

“Ми затримали головного члена банди, який називав себе начальником, члена його сім’ї і ще двох осіб, які перевозили робітників у Чеську Республіку”, – заявив слідчий Ондржей Старий.

Вік затриманих від 34 до 43 років, їх звинуватили й в ухиленні від податків. За даними чеських правоохоронців, “банда складалася з групи багатих українців із Закарпаття”, яка підшукувала роботу для українців по всій Чехії.

Заробітчанам водночас не надавали дозволу на роботу в сусідній країні, і вони їздили туди за туристичними візами. Зокрема, заїжджали з Угорщини, Словаччини та Польщі.

Кадри із затримання українців

Повідомляється, що в Чехії українці виконували брудну роботу на фермах і отримували невеликі суми грошей. Однак заробітку їм вистачало на утримання сімей в Україні, тому вони залишалися задоволені.

“Боси знімали залишок грошей у менших кількостях із декількох банкоматів і через створені компанії, зареєстровані в Празі, розподіляли їх за фіктивними рахунками, завжди на суму до 10 000. Збиток, завданий із січня 2018-го до квітня 2020 року, становить майже 41 мільйон крон”, – йдеться в матеріалі.

ЗакарпатПост