Чому закарпатцям у містах газони не варто косити. Приклад Німеччини

Наші земляки люблять брати приклад із європейців. Деколи це недоречно, деколи – ні, але в деяких питаннях нам дійсно варто повчитись у мешканців сусідніх країн. Та передусім нашим чиновникам слід задуматись про зміну екологічного законодавства, пише газета ЯСНО.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Почнемо з рослин.  Німці, які весь час намагатися бути надсучасними, нарешті зрозуміли, що цивілізація – не завжди благо. Вони переглянули досвід країн, які називаються державами третього світу. Люди там часто далекі від сучасних комунікацій, не ходять у туалет із мобільними телефонами, бо взагалі їх не мають, не сидять годинами перед телевізором, бо там немає світла, не ласують гамбургерами, піцою, колою та іншою їжею швидкого приготування, тобто фастфудом, бо такі продукти туди просто ще не дійшли, їдять просту і натуральну їжу, вирощену власними руками і набагато здоровіші, і народжуваність у них вища, і не знають вони про сотні хвороб, які в цивілізованому світі з’явилися в останні десятиліття і від яких постійно придумують все нові і нові ліки, щоправда, вони виявляються в результаті малоефективними. Там немає комфортних лікарень, немає аптек на кожному кроці, та населення і не має у них потреби.

А причина в тому, що вони досі залишилися частиною природи, яку шанують, яка їх годує і оберігає.

Тому німці останнім часом почали й самі повертатись до витоків людства і зрозуміли, що в гармонії з природою можна бути і здоровішим, і щасливішим. Наприклад, враховуючи педантичність цього народу, важко уявити там некошені газони. Та німці почали засаджувати їх польовою травою, польовими квітами і перестали косити. В урбаністичних містах вони створюють для людей частинки полів і луків, гаїв і лісів. У парках і скверах висаджуються саме лісові дерева, а не декоративні, як раніше, адже саме вони найбільш оптимально підходять і для клімату, і для здоров’я людей.  Газони вони уже намагаються  не косити. Хоча раніше газета ЯСНО закликала косити траву, та зараз ми зрозуміли, що робити цього не варто. Але про все по черзі…

Загалом німці дуже люблять садівництво… Недарма під час Другої світової війни вони вагонами вивозили український чорнозем. Утім справа не лише у  ґрунті, а і в тому, що в ньому росте. Тому там перестають користуватися шкідливими хімічними добривами та кормами для тварин, так популярними сьогодні у нас • Цілу статтю читай у свіжому номері газети ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост