За обрізку лише гілок дерев у не відведений для того час, у Німеччині штрафують на 50 – 100 тисяч євро

Так от. У цьому плані нам також варто повчитись у німців. У них, для прикладу, у списку головних захоплень  садівництво посідає друге місце після шопінгу.  Весною вони дружно виходять на свої ділянки і починають поратись біля них. У кого приватний будинок, обов’язково облаштовує довкола територію, прибирає опале листя, впорядковує зелені насадження, формує газони, обстригає дерева та кущі, висаджує квіти. Але є садові роботи, від яких у певний період часу краще утриматися, інакше можна отримати великий штраф. У Німеччині з цим дуже суворо, пише газета ЯСНО.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Отже, якщо там хочуть видалити бур’яни, які псують живу огорожу, або провести радикальну обрізку кущів та дерев, то зробити це потрібно ще до настання весни. Хто не встиг це зробити, навіть на початку березня, тому  загрожує штраф. Згідно з Федеральним законом про охорону навколишнього середовища, у період з 1 березня по 30 вересня по всій країні заборонено вирубувати й обрізати дерева, а також радикально стригти кущі, живу огорожу та інші дерево-чагарникові насадження. Дивно, але цей закон має на меті не так збереження рослин, як тваринного світу, без якого життя людини є також якщо не неможливим, то проблематичним. Навесні, наприклад, багато комах, птахів і дрібних тварин шукають притулку саме в живих огорожах і чагарниках. Птахи часто будують там гнізда й виводять пташенят. Тож у німців вони захищені, а хто порушить їх спокій заплатить величезний штраф – від 50 до навіть 100 тисяч євро. При цьому у різних федеральних землях за подібні правопорушення розміри штрафів різняться. Також вони залежать від того, наскільки радикально були обрізані гілки дерев або підрізані кущі. І це – біля приватних будинків, на власній ділянці!

Так,  для прикладу, у Баварії порушення термінів обрізки живої огорожі загальною довжиною до 10 метрів або її повна вирубка в недозволений для цього час коштуватиме порушнику від 50 до 1000 євро. А в Мекленбурзі-Передній Померанії  – до 100 тисяч євро.

Якби німці так образили дерева, як, скажімо, каштани в Ужгороді кілька років тому, той, хто це зробив не відбувся б навіть штрафом, його б точно посадили до в’язниці. А в нас у цьому плані повна вседозволеність.

Варто додати, що німці більш дбайливо ставляться і до лісових тварин. У них дуже жорстоке законодавство до браконьєрів та взагалі до тих, хто знущається навіть із домашніх тварин. За живодерство можна сісти навіть на 15 років.

Немає там і таких сміттєвих проблем, як у нас. Їхні річки та ліси не засмічені, а ідеально чисті, бо вони знають, що вода – джерело життя, а ліс – джерело сил, енергії та здоров’я. Варто ці життєві істини запам’ятати  і нам!  • Цілу статтю читай у свіжому номері газети ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост