У соляну шахту Солотвина на Закарпатті запустили робота для перевірки природних ресурсів

У селищі Солотвино у соляну шахту запустили робота. Про це повідомила заступниця директора проєкту Едіта Євчак. За її словами, зробили це для екологічної перевірки природних ресурсів у шахтах Солотвинського солерудника.

Едіта Євчак пояснила: робот досліджує руїни шахти, аби запобігти подальшому забрудненню басейну Верхньої Тиси, повідомляє Суспільне.

Проєкт РЕВІТАЛ 1, за яким здійснюється перевірка соляних шахт, підготовлено в рамках Програми транскордонного співробітництва “Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна 2014-2020”. Його здійснюють на виконання однієї з головних рекомендацій Дорадчої місії Механізму цивільного захисту ЄС стосовно ризиків на території шахт ДП “Солотвинський солерудник”, сформованих за результатами роботи місії восени 2016 р.У соляну шахту Солотвина на Закарпатті запустили робота для перевірки природних ресурсівСуспільне Закарпаття

У зв’язку з підвищеним ризиком поширення шкідливих територіальних впливів на транскордонну ситуацію, науковці склали мапу занедбаних та затоплених соляних шахт за допомогою роботехнології.