Site icon zakarpatpost.net

Топ-7 найбільших озер України, де можна незабутньо відпочити

Літню відпустку або вихідні можна чудово провести не тільки на морі. Незабутні враження та спокійний відпочинок можна знайти на березі великого і чистого озера, яких в Україні дуже багато.

Кожне з українських озер по-своєму унікальне. Можна зустрічати красиві світанки і заходи, омолодитися в цілющих водах, дізнатися про стародавні легенди про виникнення озер у місцевих жителів, зайнятися риболовлею або парити на поверхні води мертвого моря. OBOZREVATEL зібрав найгарніші і найбільші озера України, які як ненайкраще підійдуть для літнього відпочинку.

1. Озеро Світязь

Світязь є найглибшим озером і найбільшим в Шацькому національному природному заповіднику. Його глибина становить 60 метрів, а вода в ньому славиться цілющими властивостями. За легендою, воно утворилося на місці замку, який пішов під землю в одну мить.

Також посеред Світязя є Острів закоханих. Люди вірять, що піший шлях до нього відкривається тільки тим, в чиєму серці живе справжня любов, інші ж можуть дістатися до нього на човні.

Всього в парку близько 30 озер, проте найбільш привабливими для відпочивальників є Світязь і Пісочне. У другому вода прозоріше, ніж в Світязі, і менше туристів. Також там обладнані комфортні зони для прийняття сонячних ванн і купання.

2. Блакитне озеро

Блакитні озера на Чернігівщині – це затоплені кар’єри з видобутку кварцового піску, з якого виготовляють скло і вікна. Через біле дно, вода в озерах має блакитний колір, прямо як на Мальдівах. Всього Блакитних озер в околицях села Олешня три – і всі вони придатні для купання і риболовлі.

Інфраструктура пляжів розвинена добре. Є альтанки та місця для приготування шашликів. Щорічно сюди приїжджає влітку понад 250 тисяч українців, але не дивлячись на це, Блакитні озера до сих пір не стали розкрученим курортом.

3. Озеро Сиваш або Лемурійське озеро

До рожевих озер в Херсонській області їдуть для того, щоб оздоровитися. Висока концентрація солі у воді наділяє її цілющими властивостями і знищує шкідливі мікроби. Бруд, якиий можна набрати прямо біля берега, покращує роботу суглобів і зміцнює організм в цілому.

На узбережжі озера є обладнані душові кабінки, де можна змити цілющу грязь, є роздягальні і дитячі майданчики.

4. Біле озеро

Біле озеро добре підходить як для сімейного відпочинку, так і для активного туризму. Орім купання в лікувальній воді озера, відпочивальникам пропонують оренду водних видів транспорту – катамарани, катери, водні скутери.

Крім того, у воді міститься багато гліцерину – близько 6 мг на літр, тому в Білому озері немає бактерій. Ця речовина дуже корисна для шкіри.

Тут є база відпочинку (від 280 грн за номер), також можна орендувати будиночок або поставити намет за 20 грн на добу.

5. Буковельське озеро

Озеро на курорті Буковель – найбільше штучне озеро в Україні. Ця пам’ятка з’явилася зовсім нещодавно – в 2015 році. Глибина озера сягає 8 метрів, а вода кришталево чиста.

Для туристів тут обладнаний пляж з шезлонгами і розвинена інфрастурктура: є водні види спорту, лижі і дайвінг. Взимку озеро використовується як джерело води для отримання штучного снігу.

6. Озеро Синевир

Синевир давно став туристичною візитівкою Карпат. Це найсиніше озеро і одне з найгарніших в країні. За легендою, воно з’явилося через те, що блакитноока дівчина Синь виплакала ціле озеро сліз через загибель коханого Вира. Насправді, ця водойма утворився через танення льодовика тисячоліття тому.

У самому озері плавати не дозволяється, оскільки в ньому дуже холодна вода. Однак, можна порозсікати водну гладь на дерев’яному плоту або покупатися в водоймах поряд з озером.

Також недалеко від озера Синевир знаходиться реабілітаційний центр бурих ведмедів, що нагадує величезний зоопарк, і єдиний в Європі Музей лісу і сплаву.

7. Ялпуг

Ялпуг – найбільше озеро України. Воно розташовується серед степу на півдні Одещини. В літній час воно добре прогрівається, тому в ньому добре купатися і ловити рибу: окуня, судака, краснопірка, ляща і сазана.

ЗакарпатПост

Exit mobile version