Прокурори виявили численні порушення правоохоронцями прав осіб при адміністративному затриманні

Органами прокуратури області перевірено, чи дотримуються працівники  поліції вимог законодавства про адміністративні правопорушення у частині затримання громадян, доставлення їх до органів поліції, строків та умов тримання, застосування зброї, сили та спецзасобів тощо. Перевірки проведено у 5 ізоляторах тимчасового тримання та понад десятку кімнат затриманих на території Закарпаття.

Прокурори встановили, що з початку року в області здійснено 87 адміністративних затримань осіб, а до адміністративного арешту притягнуто 47 громадян. При цьому неодноразовими є факти порушень працівниками поліції норм законодавства, у зв’язку з чим прокуратурою внесено 7 вказівок на їх усунення, а за двома фактами неправомірних дій відомості внесені до ЄРДР.

Так, прокурори зафіксували факт перевищення службових повноважень працівниками патрульної поліції, що виявилося у незаконному затриманні особи. На Тячівщині ж мав місце факт незаконного затримання та нанесення тілесних ушкоджень громадянину. За обома фактами розпочаті кримінальні провадження за ч. 2 ст. 365 КК України.

Окрім того, виявлені й інші порушення, серед яких: неповідомлення родичів затриманих осіб про місцезнаходження останніх, часткова відсутність інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, перевищення максимального строку адміністративного затримання, порушення порядку огляду затриманих та виконання адміністративних стягнень тощо.  Водночас позитивним є відсутність фактів жорстокого поводження із затриманими, катувань тощо.

Систематично прокурорами проводяться комплексні перевірки, під час яких звертається увага на неналежний стан матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення арештованих осіб. Постійно наголошується, що установи  потребують поточного ремонту, оновлення обладнання та сантехніки.

Прокуратура й надалі триматиме на контролі питання недопущення тих чи інших порушень під час адміністративного затримання осіб та вживатиме заходів для притягнення причетних до відповідальності, повідомляє пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

ЗакарпатПост