Фантастичні солодощі! Українка створює незвичайні десерти за допомогою 3D-принтера

Історія її успіху зовсім не схожа на інші. Вона не акторка, не модель, не відома спортсменка.  Дінара Касько – молода українка, яка створює не програми, не гаджети, а смачні десерти. Але це не просто тістечка, а справжні витвори мистецтва, абсолютно неповторні та унікальні. Дівчина створює їх за допомогою 3D-моделювання на комп’ютері, а окремі деталі друкує на 3D-принтері. Своїми рецептами вона ділиться в соцмережах, де у неї вже 134 000 підписників, а ще вона веде майстер-класи і блог в Periscope, пише газета ЯСНО.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Дінарі 27 років, за освітою вона архітектор-дизайнер. Починаючи з другого курсу, працювала в архітектурних фірмах, після закінчення навчання – в голландській компанії дизайнером-візуалізатором. Також три роки працювала фотографом. Паралельно вела будівництво об’єктів у рідному місті Харкові. Кондитерською справою почала цікавитися відносно недавно – з 2013 року, пише  ain.ua. Дінара застосувала свої дизайнерські й архітектурні таланти у випічці й моментально прославилася. Десерти, які вона створює, не схожі на те, що ми бачили раніше. Іноді це строгі футуристичні статуї, що нагадують сучасні архітектурні споруди, іноді – дивовижні форми, що асоціюються з космічними об’єктами і цілими галактиками. У своїх розробках Дінара використовує різні методи моделювання форм, такі як біомімікрія, тріангуляція, діаграма Вороного. “Біомімікрія, як і біоформізм беруть натхнення у природи. В даному випадку я копіюю природну форму або структуру для дизайнерських цілей, створюючи структуру бульбашок. Цією ідеєю може бути що завгодно: клітина, структура, колір, раковина молюска, бджолині стільники і т.д.”, – пояснює вона.

Форми Дінара розробляє в 3D MAX. Спочатку бажана форма моделюється на комп’ютері, потім її друкують на 3D-принтері, шліфують, відливають і затирають, і врешті-решт відливають з силікону. “Основна тема моїх робіт – з’єднання архітектури і кондитерського мистецтва, моделювання та друк моделей, робота з силіконом. В даному випадку я використовую принцип тріангуляції для створення тривимірної поверхні”, – пояснює дівчина.

Фотографії тістечок, які прославили таланти Дінари, дівчина також робить сама. Хоч вони і не передають смак, але заворожують формою. Їх можна по-праву вважати значною складовою її успіху. “Фотографія, як і сам виріб, грає для мене найважливішу роль. Я роблю не тільки тістечко, мені важливо зробити гарний кадр. Це як картина, в якій повинна бути гармонія, пропорції, подача, стиль. Для мене, як для дизайнера, це свого роду об’єкт мистецтва. Найчастіше я роблю дуже багато спроб, щоб досягти бажаного результату. Не все і не завжди дається легко”, – пише Дінара. Коштують такі десерти не дешево, оскільки всі форми створюють поштучно, а це довгий трудомісткий процес. Найскладніші десерти доступні тільки за індивідуальним замовленням. Своєю творчістю Дінара ділиться в Instagram – тут у неї вже більше 130 000 підписників, і їхнє число постійно зростає. Також вона веде трансляції в Periscope і заробляє на майстер-класах з випікання, які періодично проводить в Україні, Росії та інших країнах Східної Європи. У Periscope Дінара не тільки створює чудову на вигляд смакоту, але також ділиться враженнями від подорожей. Подорожувати вона почала з 17 років і вже відвідала 16 країн. Зараз дівчина планує поїхати до Танзанії, Норвегії і здійснити кругосвітню подорож • Більше унікальних життєвих історій читай у свіжому номері газети ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост