В Ужгороді пройде міжнародний круглий стіл експертів «Український Крим: відновлення світового порядку»

 В контексті підготовки до Саміту Кримської платформи, який відбудеться в Києві напередодні Дня  Незалежності України (серпень 2021 р), Центр аналізу регіональних ризиків (м. Ужгород) проводить міжнародний круглий стіл експертів «Український Крим: відновлення світового порядку»

Мета заходу – підвищення ефективності міжнародного реагування на триваючу окупацію Криму на експертному та дипломатичному рівнях, створення широкої міжнародної коаліції для реалізації стратегії деокупації Криму, утримання питання анексії Криму на міжнародному порядку денному, консолідація українського та міжнародного експертного середовища (перш за все, країнсусідів України першого порядку) навколо політики невизнання анексії Криму, розширення кола учасників Кримської платформи, забезпечення інформаційно-аналітичної підтримки діяльності Кримської платформи та високого рівня її публічності. 

До обговорення запрошені: українські науковці та міжнародні-експерти країн-сусідів України першого порядку (Словаччини, Угорщини, Румунії, Польщі, а також Чехії) з аналітичних центрів та дослідницьких установ, представники дипломатичних місій на території Західного регіону України, Представництва МЗС України в м. Ужгород, Закарпатської обласної державної адміністрації та Закарпатської обласної ради, неурядових громадських організацій, ЗМІ. 

Питання для обговорення: – завдання, мета та напрямки реалізації ініціативи «Кримська платформа»; – порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права в окупованому Криму; – обговорення перспектив реалізації «Кримської платформи» та важливості міжнародної підтримки цієї ініціативи; – Кримська платформа – стабільність Чорноморського  і Східно –  Європейського  регіонів; – Кримська платформа – стратегія деокупаціі Криму. 

Спікери заходу:  

Євген МАГДА, директор Інституту світової політики

Ivan ŠTEFANEC, Member of European Parliament 

Іванна КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ, депутат Верховної Ради України

Márton UGRÓSDY, Director of the Institute for Foreign Affairs and Trade (Hungary) 

Alexander DULEBA, Advisor to the Prime Minister, Research fellow, SFPA (Slovakia) 

Валерій КРАВЧЕНКО , директор ДМГО «Центр міжнародної безпеки»

Олександра ДАВИМУКА, головний консультант відділу зовнішньої політики НІСД

Grigorij MESEŽNIKOV, President of the Institute of Public Affairs (Slovakia)

Олег БАТУРІН, керівник ГО «Європростір»

Наталя ТИМОШЕНКО, ГО «Законодавчі ініціативи: Україна-ЄС»

Lukasz LEWKOWICZ, Assistant Professor Maria Curie Skłodowska University (Poland) 

Дата проведення: 1 липня 2021 р. Час проведення: 11:00-13:35 (час київський).

Місце проведення: м. Ужгород, пл. Народна, 3 (2 поверх, зала засідань вченої ради УжНУ).

Організатор: Центр аналізу регіональних ризиків (м. Ужгород). Партнери: Національний Інститут стратегічних досліджень, Ужгородський національний університет.

Мова: українська, англійська. Круглий стіл буде проходити в форматі Zoom-конференції та в очному форматі з дотриманням всіх санітарно-епідеміологічних вимог.

Контактна особа: Світлана Miтряєва (050-579-70-21, simytryayeva@gmail.com, rrac.com.ua@gmail.com).