Site icon zakarpatpost.net

На Закарпатті прокуратура активно протидіє домашньому насильству – засуджено шість осіб

User comments

На сьогодні протидія домашньому насильству – одне з пріоритетних завдань органів правопорядку, зокрема й прокуратури. Якщо раніше у суспільстві прийнято було замовчувати такі випадки з тих чи інших причин, то зараз цій проблемі приділяється значна увага.

Коли фізичне, психологічне або економічне насильство набуває системного характеру – таке діяння стає кримінально караним, про що йдеться у ст. 126-1 КК України. Кривдникам загрожує покарання у виді громадських робіт на 150-240 годин, чи арешту на строк до 6 місяців, або ж до 5 років обмеження волі чи до 2 років ув’язнення.

З початку року на Закарпатті обліковано майже півсотні кримінальних проваджень за фактом вчинення домашнього насильства. Прокурори окружних прокуратур системно працюють, аби в кожному випадку винні понесли справедливе покарання та не вчиняли такі злочини в майбутньому. За останній час у цій категорії маємо кілька реальних мір покарання, які призначені вироками суду.

Вступ усіх вищевказаних вироків у законну силу очікується. Прокурори ж продовжують працювати у правовому полі, аби кривдники понесли покарання за вчинене. Водночас на всеукраїнському рівні впроваджуються корекційні програми для осіб, що вчиняють такі злочини. Їх мета – показати людині, як згубно домашнє насильство впливає на усіх членів родини та сприяти налагодженню позитивного психологічного клімату в сім’ях.

Примітка: вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції (ст. 532 КПК України).

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

ЗакарпатПост

Exit mobile version