У майже 400-річній закарпатській дерев’яній церкві досі проводять богослужіння

Серед казкової природи закарпатські села неймовірно мальовничі. Кожне з них варте окремої уваги, адже має цікаву історію та багате на людей. Якими можна пишатися. Але нині газета ЯСНО помандрує у Крайниково, що на Хустщині, село, якому більше 400 років.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Любов до церков у крайниківчан залишилася до сьогодні Найбільше вони пишаються ся дерев’яною Свято-Михайлівською церквою та дзвінницею, побудованими у 1668 році. Як і більшість закарпатських старовинних церков звели її без єдиного цвяха.

Висота церкви 25 метрів, довжина 14 м. Про рік зведення свідчить напис на надпоріжнику притвора (бабинця). Церква маленька,але непогано збереглася.

На одній зі стін зберігся розпис – зображення апостолів і Пантократора з Марією та Іваном Хрестителем. Вважається, що зображення відносяться до часів побудови церкви . На інших стінах є розпис, датований 1772 роком. Це зображення святого Миколи та архангела Михайла. Усі малюнки виконані місцевим майстром в стилі народного закарпатського живопису. На іконостасі також збереглися ікони з ХVІІ ст. У радянські часи церква не була діючою. У 1997 році через 50 років після закриття її відкрили знову. Кожну другу неділю там проводиться богослужіння греко-католицькою церковною громадою, яка виконала деякі ремонтні роботи.

Дослідник старовинних церков Михайло Сирохман про крайниківський дерев’яний храм написав: «Очевидно, що церкву споруджували майстри вищої кваліфікації, які спеціалізувалися на церковному будівництві. Високу дерев’яну каркасну дзвіницю, що колись стояла біля церкви, перенесено разом із дзвонами до православної церкви, збудованої в 1927 році. Дзвіницю підважили і, підкладаючи круглі стовбури, перетягли волами на нове місце». Загалом Крайниково – село, де крім старовини є на що подивитись. Передусім варто насолодитись тамтешньою природою. Повітря там неймовірно свіже і чисте, адже довкола гори і ліси. Крім ого, в урочищі Березник є ще одне мінеральне джерело №2 , яке вважається гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення. В народі його називають «Біля Шкірдані». Ця вода також вважається наділеною цілющими властивостями. У будь-якому разі, її корисно скуштувати, адже вода дійсно смачна • Цілу статтю читай у свіжому номері газети ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост