Чому закарпатська гора стала хрестоподібною

Є про гору Апецьку досить цікава легенда. А саме те, чому вона хрестоподібна, пише газета ЯСНО

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Жив колись у тих краях злодій Митро. Тягнув усе, що лише бачив… не те, що не так лежало. Про таких нині накажуть, що в них хвороба, яка називається клептоманією. Утім навіть це не позбавляє їх від відповідальності за лихі вчинки.

Так ось, через Митра плакала не одна жінка і хотів його добряче від гамселити не один чоловік. Та невловимим був, як блискавка – тепер тут, а за мить – за кілька кілометрів. То він у вдовиці молоко вкраде, то в бідняка – останню копійчину, то в сироти сорочку поцупить, то в дитини бублик. Сам не знав Митро, для чого йому все, але спинитись не міг.

Одного разу навіть зважився на найбільш страшний вчинок – вирішив із церкви хрест украсти. Виліз на купол посеред ночі, спиляв його, опустив тихо на ланцюгах на землю і вирішив втягнути на гору Апецьку, щоб заховати. Думав, коли потрібні будуть гроші, завжди підніметься, шматок золота відпиляє, продасть і житиме в розкоші.

Та вранці люди, помітивши пропажу, здійняли галас. Жінки проклинали його, священник мало не плакав. Почали всі дружно молитись, щоб хрест знайшовся, а місцева босорканя баба Циля прокляла чоловіка: «Йой ти нещаснику! Оби грум у тя луснув у сисю же мінуту!» – голосно кричала вона. І сталося саме так. Бо слова жінки мали страшну силу.

Митро вже встиг вкрасти від когось підводу з кіньми і виїхав на гору, де хотів закопати в землю хрест. Але піднялася страшна буря.  Хмари з’явилися на небі ніби з нізвідки. І як вдарила в той хрест блискавка, так Митро замертво й упав, а золото розплавилося, розтеклося по горі і закипіло…. Від цього вигнулася вершина і утворила х-подібну впадину… Через кілька днів люди знайшли тіло Мирта та те, що залишилося від хреста. Зішкребли вони все і відвезли до місцевого ливаря, аби відлив на церкву новий хрест. Ніхто з односельців не шкодував про трагічну загибель Митра, люди лише раділи, бо з того часу в селі крадіжок не було більше ніколи • Цілу статтю читай у свіжому номері газети ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост