На Закарпатті лісу завдано шкоди на сотні тисяч гривень

Про порушення вимог природоохоронного законодавства в ДП «Великоберезнянський лісгосп» повідомив громадянин Л. у своєму зверненні до Державної екологічної інспекції у Закарпатській області.    

Для розгляду викладених тверджень державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області із залученням представників Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства провели позапланову перевірку зазначеного лісгоспу. 

Під час заходу державного нагляду (контролю) серед порушень вимог природоохоронного законодавства зафіксовано незаконну рубку дерев, пошкодження дерев до ступеня припинення та неприпинення росту. Встановлено, що в літній період 2020 року частина Чорноголівського та суміжні насадження Білоберезівського лісництв пройдені лісовою пожежею, якою пошкоджено лісову підстилку, підріст та значну частину дерев. Виявлено, що на одній з ділянок лісогосподарства проведення кінцевого прийому рівномірно поступової рубки не запроектовано матеріалами лісовпорядкування.  

Тож за результатами перевірки Інспекцією відповідно до такс обраховано розмір шкоди, заподіяної лісовим ресурсам, який склав 991,034 тис. грн., в тому числі внаслідок лісової пожежі на суму 565,705 тис. грн. ДП «Великоберезнянський лісгосп» виставлено претензію для добровільного відшкодування завданої державі шкоди, – інформує Державна екологічна інспекція у Закарпатській області.

 ЗакарпатПост