Чортівня в Закарпатській обласній раді: під час нового перевороту до влади добралися опозиціонери

Сьогодні, 29 липня, під час другого пленарного засідання третьої сесії Закарпатської облради VІІІ скликання депутати Закарпатської обласної ради своєю більшістю достроково зняли з посад першого заступника та заступника голови.

Після чого призначили нового заступника голови ради, пише Depo.Закарпаття.

Із 64 депутатів облради на сесію з’явилося всього 35 – представники “Слуги народу”, Партії угорців України КМКС, “Команди Андрія Балоги”, “За майбутнє” та ОПЗЖ. Представники “Рідного Закарпаття”, “Батьківщини” та “Європейської солідарності”, котрі до цього разом зі “Слугами” формували більшість, не прийшли. Утім, 35 голосів цілком вистачило для оголошення сесії чинною й прийняття рішень, у тому числі кадрових.

На сесію облради прийшли всього 35 депутатів

Питання про дострокове припинення повноважень першого заступника та заступника голови були в порядку денному, тому чогось неочікуваного не сталося.

Депутати одноголосно зняли з посад першого заступника голови, представника “Батьківщини” Андрія Шекету, а також заступника голови, представника “Європейської солідарності” Дениса Мана. Після чого призначили заступником голови представника “За майбутнє” Василя Іванчо, котрий у часи президента Януковича обіймав на Закарпатті посаду голови обласного управління Міндоходів. Усі три таємні голосування дали однаковий результат – 35 “за”.

Посада першого заступника голови облради поки що залишається вакантною, за достовірною інформацією, якою володіє Depo.Закарпаття, її бережуть для голови Партії угорців України, колишнього нардепа України, а тапер депутата облради Василя Брензовича. Сам Брензович на сесії не з’явився, він поки що перебуває на території Угорщини. Нагадаємо, що в грудні минулого року СБУ провела у Брензовича обшуки з підозрою у діяльності, спрямованій на порушення територіальної цілісності України.

За неофіційною інформацією, представники “Слуг народу” пообіцяли вирішити питання з поверненням Брензовича, у свою чергу Партія угорців України сьогодні синхронно голосувала за всі кадрові рішення, що розглядалися в облраді.

Таким чином у Закарпатській облраді утворилася нова більшість із представників “Слуг народу”, Партії угорців КМКС, “Команди Андрія Балоги”, “За майбутнє” та “ОПЗЖ”. Разом депутати цих партій мають 38 голосів при 33-х, необхідних для мінімальної більшості.

Переформатування більшості стало наслідком конфлікту між колишніми двома колишніми найбільшими союзниками на Закарпатті – “Рідним Закарпаттям” та “Слугами народу”.

 ЗакарпатПост