5 серпня в Ужгороді відбудеться вшанування ікони Богоматері «Почаївської»

Про це виданню zakarpatpost.net  повідомили у прес-службі Закарпатської  єпархії  Української Православної Церкви ( ПЦУ).

За словами Єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія ( Рудніка), 5 серпня в єпархіальному храмі прп. Амфілохія Почаївського ( м. Ужгород, вул. Станційна,16 а) відбудеться вшанування ікони Богоматері «Почаївської».

Божествену літургію, яка розпочнеться о 9-й годині очолить єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій у співслужінні духовенства Закарпатської єпархії ПЦУ. По завершенню Богослужіння відбудеться хресний хід навколо храму із святим Образом Богородиці, та з окропленням освяченою водою всіх присутніх.

Відтак по завершенню хресного ходу, приблизно о 11.30 год., відбудеться заздравний молебень біля пам’ятника Богородиці «Почаївській»,що знаходиться біля Спасо-Преображенського храму (м.Ужгород, вул. Р.Шухевича, 8 Б, колишня Лавріщева).

Почаївська Ікона Божої Матері – чудотворна ікона Божої Матері, одна з найшанованіших Православною церквою. Шанується також римо-католицькою і греко-католицькою церквами.

Ікона написана олійними фарбами у строго візантійському стилі на простій дошці з липи, підбитій знизу (щоб не гнулась) двома дубовими перекладинами. Відображає матір Божу в пояс з Богодитиною на правій руці. Зверху на іконі монограма – «Марія Діва»; з правого боку Спасителя – монограма «Ісус Христос». Також на іконі на клеймах зображені святі: пророк Ілія, мученик Міна, первомученик Стефан, преподобний Авраамій. Знизу – святі жінки: Параскева, Катерина, Ірина-діва.

На списках ікони часто внизу ікони зображується відбиток стопи на скелі, оповитій хмарами — як пам’ять про переказ про явлення Божої Матері на горі Почаївській, де залишився слід її ноги.

Інколи образі Почаївської Божої Матері Марію і Ісуса зображають у «первинному» вигляді, тобто без корон; або ж корона присутня лише у Пресвятої Діви.