Прогулянки після їжі позитивно впливають на здоров’я людей

Часто після їжі хочеться спати, але медики радять долати свою тимчасову слабкість, і замість нерухомого відпочинку практикувати саме «травну прогулянку», тобто, ходити пішки. Фахівці пояснюють: коли ми їмо їжу з високим вмістом вуглеводів, а потім припиняємо рухатися, рівень цукру у крові різко підвищується і залишається високим ще протягом декількох годин.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

У підсумку це негативно позначається на здоров’ї. Підвищений рівень цукру у крові сприяє пошкодженню нервів, кровоносних судин, багатьох органів, провокує розвиток інсулінорезистентності і разом з нею — цукрового діабету 2 типу, , пише газета ЯСНО з посиланням на Ukr.Media.

Також ходьба пішки після їжі захищає від значних сплесків цукру у крові і навіть сприяє його зниженню. Зокрема, дослідження Американської діабетичної асоціації свідчить, що «ходьба є ефективною для зниження рівня цукру у крові у людей похилого віку з предіабетом».

Також дослідники вважають, що знижувати цукор у крові ходьба після їжі допомагає і за наявності діабету 2 типу. Під час випробувань діабетиків просили ходити пішки або по 10 хвилин після кожного прийому їжі, або по пів години щодня. У результаті через чотири дні рівень цукру у крові у людей, які гуляли після їжі, був набагато нижчим, ніж у тих, хто ходив пішки 30 хвилин поспіль.

Коли саме треба йти на прогулянку

Медики констатують, що через 30 хвилин після їжі рівень цукру у крові досягає максимальних значень, і саме у такий момент його доцільно знижувати за допомогою помірних вправ.

«Якщо ви хочете отримати від прогулянки максимальну користь, краще почекати після їжі пів години і потім починати ходити пішки. У цьому разі 15-хвилинна ходьба може найбільш істотно знизити рівень цукру у крові», — повідомили вчені.

Додаткові ефекти від прогулянки

Поліпшується травлення

15-хвилинна прогулянка пішки після їжі сприяє активному просуванню їжі шлунково-кишковим трактом.

Профілактує закреп

Ходьба активує м’язи і забезпечує легкий масаж нижньої частини живота, який стимулює спорожнення кишківника.

Знижується рівень стресу Якщо ви часто відчуваєте стрес, 20-хвилинна прогулянка після їжі може допомогти впоратися з цим. Дослідження показують, що вправи на свіжому повітрі скорочують у організмі вміст стресового гормону кортизолу • Більше цікавих новин читай у свіжому номері газети ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост