Чорний лелека повернувся в Ужгород

У минулі роки його не раз можна було помітити на Ужі. Птах ловив рибу. Жив десь у районі Боздоського парку.

Утім у цьому році птаха довго не було видно. Аж ось журналіст газети ЯСНО нарешті помітив червонокнижного лелеку! Знову в річці він поював собі на здобич.

Харчується птах переважно рибою та вужами, якщо є жаби, не відмовиться. Є відлюдником і ніколи не обирає собі за житло такі місця, як звичні лелеки.

Гніздиться лелека чорний окремими парами в глухих, безлюдних лісах, поблизу заплав річок та боліт. Гнізда робить на високих деревах, уникає культурного ландшафту, він представник дикої природи.

Лелека чорний за розмірами дещо менший за звичного. Він має здебільшого чорне забарвлення з металічним блиском. Лише груди, черево, нижня частина хвоста та пахові пера білі, а дзьоб і ноги червоні. 

Цей птах занесений до чинного видання Червоної книги України із природоохоронним статусом «рідкісний», до Європейських природоохоронних конвенцій. Довкола виявлених гнізд необхідно організувати спеціальні охоронні зони, заборонити вирубування дерев і обмежити господарську діяльність у репродуктивний період.

ЗакарпатПост