Читайте у свіжому номері газети ЯСНО №33

30 років незалежності – 10 людей, якими пишається Закарпаття

Напередодні ювілею української державності, як і перед будь-яким днем народження, хочеться підбити певні підсумки. Шлях становлення нашої країни був і є непростим. Ми долаємо чимало економічних проблем, знаємо, що таке війна, але навчилися любити Вітчизну і шанувати українську мову. Та головне, що робить будь-яку державу могутньою – це люди. На Закарпатті відомих і хороших постатей дуже багато, наш край неймовірно працьовитий і наші земляки мають просто золоті руки. Утім є між нашими краянами такі, чиї імена відомі багатьом, ким пишається наша область. Газета ЯСНО зібрала 10 закарпатців, які стали відомими саме в часи незалежності,  які зробили вагомий внесок у процвітання області, про яких знають далеко поза межами Закарпаття. Отже, хто вони? Більше – у газеті ЯСНО.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

30 років Незалежності України. Що змінилося на Закарпатті

Омріяну свободу від ланцюгів Союзу закарпатці, які завжди були європейськими і до імперії приєдналися останніми, на жаль, недооцінюють досі. Багато хто з них забув, як система зробила їхніх дідів та бабусь жебраками, за одну ніч поміняли гроші, як «розкуркулювали» селян, відбираючи в них худобу та наділи для колгоспів, як залишили без майна тих, хто мав свій хоч і невеличкий бізнес, як виганяли з будинків заможних людей, аби поселити туди російських військових і як непокірних відправляли до Сибіру, чи навіть вбивали без вагань. А чи пам’ятають ті, у кого домі меланхолія за тими страшними часами, як зривали з церков хрести, храми перетворювали на бібліотеки та клуби, як вбивали священників…  І зараз, коли нарешті у всіх є та жадана воля дій, далеко не всі використовують її собі на благо. Тож що змінилося на Закарпатті за 30 років Незалежності? Що ми проґавили, а чого вдалося досягнути? Розбиралася газета ЯСНО.

Як Україна першою у світі вбила цвях у домовину радянській імперії

Наша держава стала «майже незалежною» ще за СРСР

16 липня – 30 років ухвалення Декларації про державний суверенітет України, а 24 серпня – 30 років Незалежності України. Розповідаємо, як приймалася Декларація, яким був контекст її ухвалення, чому за неї голосували разом і демократи, і комуністи, а також, як це вплинуло на наближення розпаду СРСР. Подробиці – у газеті ЯСНО.

Я не з такої родини, як усі

До 30-річчя Незалежності України

У закарпатців патріотизм, як і побожність, є вдаваним

Дивний народ – закарпатці: видають із себе побожних бігають по церквах та монастирях, б’ють поклони, хрестяться біля кожного хреста, а потім убивають собак за те, що з’їли курку, яку власне й тримають для того, щоб потім убити і з’їсти самим, напиваються і б’ють дружин та дітей, кажуть, що люблять Україну, але не цураються їздити на заробітки до Росії, відкупують синів від армії, а на вибори ходить взагалі незначний відсоток наших земляків. Найцікавіші деталі – у газеті ЯСНО.

Хлопець ночами мив дівку в Сирому Потоці

Закарпаття багате цілющими джерелами, мальовничими озерами та швидкоплиними гірськими річками. Однією з них є невелика річечка, довжиною всього 12 кілометрів – Сирий Потік. Протікає вона в межах Ужгородського району  і впадає в Уж. А чи відомо вам, що колись сам імператор Австро-Угорщини Франц Йосип їздив у ці краї, щоб зануритися у її воду? А що простий хлопець із Перечина у цьому потічку доньку Другета зцілив? А що біля струмка відбулася переможна битва місцевих селян із монголо-татарами? Тоді помандрували разом з газетою ЯСНО до Сирого Потоку.  

Листоноша замінила маму, навіть заміж видала і весільне плаття купила

Деколи дітям у родинах не те що не затишно, а небезпечно. Часто вони воліли б жити в іншій родині, ніж терпіти знущання і голод. Та життя розпоряджається інакше. Часом спасіння зовсім поруч. Своєю дивовижною історією з газетою ЯСНО поділилася закарпатка Дарина.

Моя мама була дуже гарною жінкою. Працювала на Нижньому складі і там втратила руку. Виробнича травма, інвалідність, депресія. Батько її покинув, сказав, що не хоче жити з калікою. Із горя мати запила. Здали нерви. Далі занедужала, довгий час була в лікарнях і після повернення додому продовжила пиячити. Більше – у газеті ЯСНО.

Після сповіді я зрозуміла, що закохалася у священника

Часом життя підносить людині такі сюрпризи, про вона навіть не підозрювала. Дівчина, опинившись на грані після того, як її кинув коханий, не хотіла жити, та сповідь перевернула усе з ніг на голову. Своєю історією із газетою ЯСНО поділилися закарпатка Катерина.

Тоді мені було 17. Василь був моїм першим коханням, ми вчилися у одному класі і зустрічалися з 12 років. Та після отримання атестату він заявив, що нам не по дорозі, бо він їде навчатися у Київ і планує там залишитися назавжди. Я ж була з небагатої родини і в мене не було можливості вчитися в університеті, та ще й у столиці. Я планувала стати перукаркою. Найцікавіше – у газеті ЯСНО.

Чоловік сам вилікував себе від раку, а тепер зцілює інших

65-річній мешканці села Черниця Корецького району Рівненської області Парасці Борей десять років тому районні онкологи виставили невтішний діагноз: рак яєчників четвертої стадії. Жінку направили на консультацію в Рівненський онкодиспансер, де підтвердили діагноз і стали готувати до операції. Про це і більше – у газеті ЯСНО.

Замість кави їжте банани, будете бадьорими

Лікар розповів про альтернативи кави, які є кориснішими і надають більше енергії і сил.

Через нестачу витривалості та енергії багато людей п’ють каву, тому що вона містить кофеїн. Однак є й інші продукти, які допомагають боротися із втомою і не дають заснути протягом дня. Експерти перерахували основні з них. Більше цікавого – у газеті ЯСНО.

Лабрадор став мамою для сімох осиротілих кошенят

Домашня собака усиновила покинутих на вулиці тваринок.

Лабрадор став мамою для сімох осиротілих кошенят. Домашня собака усиновила покинутих на вулиці тваринок.

Берті — собака породи лабрадор. Їй всього рік, але вона вже продемонструвала свій чудовий характер всьому світу. Подробиці – у газеті ЯСНО.

Пара випадково знайшла в лісі хвору лисичку і врятувала її життя

Вона щаслива серед добрих людей!

Пара з США випадково знайшла в лісі хвору лисичку і врятувала її життя. Вона щаслива серед добрих людей!

Лисиця на прізвисько Асія була кинута своєю матір’ю відразу після народження. Вона не могла користуватися задніми лапами, імовірно через неврологічне захворювання, і ризикувала просто померти на самоті, але її випадково знайшла пара з Кентуккі (США) під час прогулянки по лісі. Неймовірні деталі – у газеті ЯСНО.

Домашні щурики пишуть маленькі картини, а господиня продає їх на аукціоні

Господиня кількох ручних щурів веде блог Marty Mouse House, в якому показує, як привчає вихованців до людських занять.

Домашні щури пишуть маленькі картини, а господиня продає їх на аукціоні. Господиня кількох ручних щурів веде блог Marty Mouse House, в якому показує, як привчає вихованців до людських занять. Шокуючі деталі читайте у газеті ЯСНО.

Дівчинка на узбіччі дороги знайшла крихітку-єнота. Жоден центр реабілітації диких тварин не зміг прийняти малюка

Крихті-єноту на прізвисько Маленькі ручки було всього кілька тижнів від роду, коли на узбіччі дороги його знайшла Ніккі Робінсон. Жоден центр реабілітації диких тварин не зміг прийняти малюка, і Ніккі забрала його додому. Вражаючі подробиці – у газеті ЯСНО.

Важка ноша ТОП-політиків. Хто найбільше бреше в Україні

У попередньому номері ми говорили про брехню, точніше про те, чи можна без неї прожити і чи треба завжди говорити правду. Питання неоднозначні, тому і викликали у вас, дорогі читачі, бурхливу реакцію, про що свідчать коментарі, які отримала редакція. Ось лише кілька з отриманого.

«Брехня – дуже грубе слово, вже краще «неправда», хоча зміст від цього не міняється. І ця брехня-неправда буде існувати завжди, поки існуватиме людство», – вважає Ксенія Зийнич з Мукачівщини. Неймовірні деталі у газеті ЯСНО.

Вбивали, пили людську кров і їли тіла: пара сатаністів зізналася у ритуальних убивствах

Пара сатаністів з Москви розповіла слідчим про цілу серію ритуальних убивств, скоєних ними в лісах Ленінградської області і Карелії.

Жертв запрошували у похід

Обох підозрюваних – Андрія Трегубенко і Ольгу Большакову затримали за наркотики, але згодом вони зізналися у двох вбивствах, розчленуванні і канібалізмі. Про це повідомляє телеграм-канал Mash на Мойці. Найцікавіше – у газеті ЯСНО.

Вітчим своїми знущаннями довів дівчинку до того, що вона повісилася на гойдалці

Рахівський районний суд Закарпатської області покарав чоловіка за доведення падчерки до самогубства.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду,  винесений нещодавно.

Обвинувачений близько 10 місяців був співмешканцем матері дівчинки. Від першого шлюбу жінка мала п’ятеро дітей, а потім ще з новим чоловіком народила одну спільну дитину. Вражаючі подробиці – у газеті ЯСНО.

Батьки прикували ланцюгом до батареї та знущалися: патрульний розповів про порятунок 7-річної дитини

Вітчиму дитини загрожує до п’яти років в’язниці.

З 7-річного хлопчика, якого прикували до батареї, постійно знущалися батьки. Навіть поліцейські здивувалися, побачивши, що хлопчика посадили на ланцюг.

Про це на своїй сторінці в соцмережі написав перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький. Більше цікавого – у газеті ЯСНО • Найцікавіші новини читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост