10 людей, якими пишається Закарпаття. Власта Рейпаші

Напередодні ювілею української державності, як і перед будь-яким днем народження, хочеться підбити певні підсумки. Шлях становлення нашої країни був і є непростим. Ми долаємо чимало економічних проблем, знаємо, що таке війна, але навчилися любити Вітчизну і шанувати українську мову. Та головне, що робить будь-яку державу могутньою – це люди. На Закарпатті відомих і хороших постатей дуже багато, наш край неймовірно працьовитий і наші земляки мають просто золоті руки. Утім є між нашими краянами такі, чиї імена відомі багатьом, ким пишається наша область. Газета ЯСНО зібрала 10 закарпатців, які стали відомими саме в часи незалежності,  які зробили вагомий внесок у процвітання області, про яких знають далеко поза межами Закарпаття.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Отже, хто вони? • Повний список читай у свіжому номері газети ЯСНО 

Власта Рейпаші, засновниця першого закарпатського волонетрського центру

Благодійністю Власта займалася давно. Спочатку це була допомога військовим на Сході. Вона на власні очі бачила, що таке війна, поранених і вбитих, чула ворожі постріли. Їй знайомий запах прифронтових доріг, пороху, сльози тих, хто втратив близьких.

Потім вона почала допомагати хворим дітям, збирати гроші на лікування, бо розуміє їхній біль, сама є мамою.

Відтак, коли почалася пандемія коронавірусу, вона переключилася на допомогу медикам та хворим на ковід, шукала благодійників, разом із якими закуповувала та дарувала лікарням захисні костюми, маски, дезінфікуючі засоби, медикаменти, апарати штучної вентиляції легень та багато іншого.

Відтак у квітні Власта Рейпаші разом з однодумцями відкрила в Ужгороді перший волонтерський центр, де проводять навчання для членів волонтерських організацій, зустрічі із меценатами. Наразі Власта продовжує допомагати медичним закладам, а також малозабезпеченим землякам.

Обласний координаційний волонтерський центр приймає закарпатців, які звертаються по допомогу з різних питань і там працюють наші землячки за «спасибі», на волонтерських засадах. Власта Рейпаші сподівається, що центр об’єднає волонтерів області та чиновників для допомоги людям, які в цьому мають потребу • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост