Закарпатець хотів завезти в Україну автозапчастини за підробленими документами

Закарпатські митники спільно з колегами Координаційно-моніторингової митниці викрили недобросовісного керівника Великобританської компанії, який хотів завезти на митну територію України автозапчастини за підробленими документами.

Іноземний вантаж прибув на митний пост «Мукачево»Закарпатської митниці. У митній декларації вказувалося, що в режимі «імпорт»  ввозився вантаж «автозапчастини в асортименті»,вагою 24200 кг, загальною вартістю 12250 фунтів стерлінгів.  Відправник – Великобританська компанія, одержувач– закарпатське підприємство.

Однак, інспектори управління боротьби зконтрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці засумнівалися удостовірності даних у товаросупровідних документах, тому звернулися до колег Координаційно-моніторинговоїмитниці щодо перевірки.  Відтак, у листі-відповідівід НЦБ Інтерполу у Великобританії зазначалося, що вказана англійська фірма відсутня в реєстрі, а за даною адресою знаходиться інша компанія.

Таким чином, керівник великобританської компанії вчинив дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України товару, подавши Закарпатській митниці підроблені документи, а саме – інвойсу, в якому неправдиві дані щодо відправника та одержувача «автозапчастин». Це і сталоприводом для складення протоколу про порушення митних правил за ч.1 статті 483Митного кодексу України.

Наразі товар, серед якого: двигуни для різних марок легкових автомобілів та позашляховиків, інші запчастини (всього –1233 шт, вартістю – майже 390 тис грн) вилучено на склад митниці. Справускерують до суду, який і вирішить подальшу долю предметів правопорушення.

Пресслужба Закарпатської митниці

ЗакарпатПост