Про ужгородські “Монологи над Ужем” пише газета Верховної Ради України

“Міжнародний фестиваль моновистав «Монологи над Ужем» – знову відбудеться в Ужгороді 17 по 23 вересня. Його приурочать до Дня міста.

Артисти виступатимуть на сценах обласної музичної драми та лялькового театру. Ораганізатори кажуть, що ужгородці та гості міста матимуть унікальний шанс побачити 14 вражаючих театральних історій.

Це будуть постановки з Дрогобича, Києва та Львова, Маріуполя та Івано-Франківська, Румунії, Бразилії, Угорщини, Молдови та Вірменії. Уперше на фестивалі моновистави представлять і закарпатські актори з Мукачева та Берегова.

«Монологи над Ужем» – ще одна з ознак європейськості Ужгорода, – наголосив на попередньому фестивалі народний артист України, актор Національного театру Івана Франка Євген Нищук, який приїде і зараз.Моновистава вважається одним із найскладніших, але й найактуальніших театральних жанрів сучасного світу.

Як відзначив співорганізатор уже ІІІ міжнародного фестивалю, журналіст Михайло Носа, коли актор і глядач на відстані простягнутої руки, – глядач стає безпосереднім співрозмовником митця, особисто приймає і проживає його сповідь, знаходить у ній співзвучність своїм почуттям і своєму життєвому багажу. У рамках фестивалю також відбудуться конференції та круглі столи за участі драматургів, режисерів, акторів, викладачів театральних вишів та керівників театрів.Нагадаємо, засновники та організатори «Монологів над Ужем» – газета «Ясно» та Ужгородська міська рада.

Щороку, до Дня Ужгорода, свої кращі моновистави представляють актори з різних країн. Так, у минулі роки на фестивалі зіграли актори з Румунії, Словаччини, Грузії, Угорщини, Вірменії, Польщі, Молдови та Білорусі”, – пише власний кореспондент газети “Голос України” в Закарпатті Василь Нитка.

 ЗакарпатПост

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *